Kolejne formaty turniejów w Fortnite na polskiej scenie wyrastają jak grzyby po deszczu. Już dziś swoją premierę będzie mieć „Podwójne Uderzenie”. W tym trybie profesjonaliści zmierzą się z przeciwnikiem, który będzie miał przewagę liczebną.

Do zabawy zaproszeni zostali gracze z czołowych organizacji takich jak On Fire, PRIDE czy AGO Esports. Formuła zmagań jest bardzo innowacyjna. Najlepsi profesjonalni gracze w Polsce oraz pozostali utalentowani gracze, którzy mają niebanalne statystyki w Fortnite Battle Royale będą występowali w parze (po dwie oddzielne pary w każdym lobby). By utrudnić zawodnikom zadanie będą oni występowali w trybie SKŁADY. Zawodnicy z rywalizujących par w lobby będą mogli utrudniać sobie w rozgrywkę, np. poprzez kradnięcie fragów czy nie podnoszenie zawodników z innego DUO.

Gracze dołączą do publicznych serwerów i w każdej kolejce rozegrają co najmniej cztery spotkania. Docelowo format będzie odbywał się dwa razy w tygodniu. Punktacja prezentuje się następująco:

• frag – 2 punkty
• trzecie miejsce w rozgrywce – dwa punkty
• drugie miejsce w rozgrywce – trzy punkty
• Królewskie Zwycięstwo – pięć punktów

Najbliższa transmisja odbędzie się już dziś na kanale GamesetTV o godzinie 19:00. Rozgrywki skomentuje niezawodny komentator – Igor “IndyStarCraft” Kaczmarek.