Ostatni mecz wielkiego turnieju w Londynie zakończył się kilka chwil temu. Emocji dostarczonych przez Natus Vincere i Astralis nie brakowało. Jak potoczyło się to spotkanie?

De_nuke będący wyborem Astralis rozpoczął się lepiej dla ukraińsko-rosyjskiej formacji. To oni wygrali rundę pistoletową oraz dwie kolejne, gdzie przeciwnik dysponował słabszym ekwipunkiem. Od momentu rundy full to jednak Astralis przejęło inicjatywę i nie oddało jej już do końca spotkania. Doskonałe taktyki, które przeplatały szybkie i wolne tempo rozgrywania akcji doskonale skutkowały. Zawodnicy nie bali się swojego przeciwnika, jak miało to miejsce podczas meczu MIBR vs Natus Vincere. Tam zawodnicy zza oceanu unikali pojedynków aimowych co było jedną z przyczyn ich przegranej. Na zmianę obrazu gry mogła wpłynąć doskonała akcja „electronica”, który wygrał sytuację 1 na 3. Duńczycy szybko jednak odpowiedzieli resetem ekonomicznym NaVi i bez większych problemów dokończyli pierwszą połowę. Po zmianie stron „pistoletówkę” znów zdobyła formacja „s1mple’a”, jednak już po chwili Duńczycy odpowiedzieli. Natus Vincere także nie pozostało dłużne i dawało to nadzieję na powrót Ukraińców. Niestety fatalna postawa w kolejnej rundzie, gdzie przegrali z czasem dobiła ich kompletnie. Astralis wykorzystało szansę i sprawnie dokończyło mapę numer jeden.

Przeczytaj:  Kinguin pokonuje Endpoint w kwalifikacjach do EPEC!

Natus Vincere jako swój pick wybrało de_overpass. Tutaj runda pistoletowa nie poszła już jednak tak jak na mapie poprzedniej. Wyrównana gra w pierwszej połowie finalnie przeszła jednak na korzyść Astralis. Stało się to głównie za sprawą wygranej rundy eco, gdzie Duńczycy wygrali pomimo domyślnych pistoletów oraz jednej snajperki w ekwipunku. Po stronie atakującej Astralis szybko wypracowało sobie kolejne punkty przewagi. Oczko numer czternaście na koncie przeciwnika zapoczątkowało jednak w NaVi wolę walki. Ostatecznie pomimo krótkiej próby comebacku to drużyna pod dowództwem „gla1va” wygrywa wielki finał FACEIT Major.

Astralis po wielu dniach walki zdobywa pół miliona dolarów i drugi w historii organizacji tytuł zwycięzcy Majora CS:GO. Gratulacje!


Astralis
 

FACEIT Major London 2018

de_nuke

16:6

de_overpass

16:9

 


Natus Vincere
2 0