Ostatni mecz amerykańskich kwalifikacji regionalnych właśnie się zakończył. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, kto bezpośrednio awansuje do Majora, a kto zagra w Minor Play-in.

Mapę numer jeden wybrało INTZ, był to de_train. Od samego początku FURIA przejęła inicjatywę. Dobry start po stronie atakującej dał im pięć rund z rzędu. Po chwili „kNgV-” i spółka odpowiedzieli, jednak na niewiele się to zdało. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy dobrą dyspozycję FURII, przez co ich przeciwnicy zdobywali tylko pojedyncze rundy. Po zmianie stron gra INTZ kompletnie się posypała. Nie zdołali wygrać żadnej rundy w ofensywie, przez co mapę zakończyliśmy wynikiem 16:5.

Po chwili przerwy przenieśliśmy się na de_nuke. Tutaj ponownie FURIA rozpoczęła z wysokiego C. INTZ udało się po chwili odpowiedzieć na atak, a nawet wyjść na prowadzenie, jednak serie zwycięstw przerywane pojedynczymi rundami od „KSCERATO” i spółki zapewniły im jedynie 8 rund do przerwy. Po zmianie stron ekipie „kNgV-” udało się wygrać pierwszą „pistoletówkę” w meczu. Od tego momentu INTZ rozpędziło się i pomimo problemów wyszli na spore prowadzenie. FURIA co prawda nawiązała kontakt z przeciwnikiem, jednak to nie wystarczyło. Najbliższym możliwym wynikiem gracze spod znaku jaguara przegrali de_nuke.

Spotkanie pomiędzy Brazylijczykami rozstrzygnęło się na de_mirage. Dla odmiany, na tej mapie to INTZ przejęło początkową inicjatywę. Po chwili jednak mogliśmy doświadczyć deja vu z Traina. Niezwykła dominacja FURII dała im 11 rund z tylko jednym krótkim przerywnikiem od przeciwnika. Po zmianie stron bardzo łatwo dokończyli oni dzieło zniszczenia, oddając tylko dwie rundy rywalom.

Przeczytaj:  Zamknięte kwalifikacje MSI MGA 2018 przed nami

Tym spotkaniem zakończyliśmy kwalifikacje regionalne dla Ameryki Północnej i Południowej. Bezpośredni awans na Majora udało się wywalczyć NRG oraz FURII, natomiast INTZ zagra w turnieju ostatniej szansy, tzw. Major Play-in.