Izako Boars zmierzyło się dziś z tureckim Royal Bandits w ramach turnieju online Gametoon Challenge. Spotkanie rozegrane zostało w formacie bo1, a obie drużyny zdecydowały się zagrać mirage’a. Już od samego początku mapy to Dziki górowały nad rywalem, zdobywając punkt po punkcie. Pierwsza połowa była pokazem dobrej gry IB, które wygrało ją wysoką przewagą 11:4. Po zmianie stron Karol „tecek” Kapczyński wraz z drużyną gładko wygrali „pisolety” co przy wcześniej wyrobionej  przewadze pozwoliło im być o krok od wygrania całego spotkania. Drużyna z Turcji nie wiedziała kompletnie jak pokonać obronę Polaków, dzięki czemu Dziki Izaka szybko dokończyło mapę, zwyciężając na niej 16:4.

Izako Boars

Gametoon Challenge

de_mirage

Royal Bandits

16 4

W kolejnym spotkaniu, które rozpoczęło się zaraz po pierwszym starciu, był pojedynek Izako Boars z Quantum Bellator Fire. Przypomnijmy, iż obie drużyny mierzyły się ze sobą kilka dni temu i to drużyna z Polski okazała się zdecydowanie lepszą ekipą, pokonując Rosjan rezultatem 2:0 w ramach rozgrywek Thunderpick Invitational #3.

Mapę de_inferno lepiej zeczęli Polacy, którzy zgarnęli „pistolety” i kolejne 2 rundy. QBF nie pozwoliło na dalsze powiększanie przewagi, obie drużyny więc toczyły zażarte starcie, które zakończyło się remisem 5:5. Następnie to „spaze” i spółka zdominowało drużynę znad Wisły wygrywając pięć rund z rzędu i wychodząc po pierwszej połowie na prowadzenie 10:5. W drugiej połowie IB natychmiast zaczęło odrabiać straty, doprowadzając do remisu 13:13. W samej końcówce lepsi okazali się jednak Izako Boars, które wyszło na prowadzenie 15:13. Przy tym wyniku świetnie popisał się „Tecek”, zdobywając cztery fragi i jednocześnie kończąc to spotkanie rezultatem 16:13.

Przypomnijmy, iż Gametoon Challenge to turniej rozgrywany online w dniach 4-25 września. Pula rozgrywek to 4 tysiące dolarów