Przed nami ostatni dzień zmagań w Challenger Stage. Rozegrane zostaną mecze drużyn z bilansem 2:2. Oznacza to, że zwycięzca awansuje dalej, a przegrany żegna się z Majorem. Dla każdej z drużyn będzie to zatem mecz o wszystko. Możemy przez to spodziewać się zaciętej gry oraz pełnego skupienia w oczach obu formacji. Poniżej możecie zobaczyć rozpiskę dzisiejszych spotkań:

13:00 NiP vs ViCi

16:00 G2 vs TYLOO

19:30 Cloud9 vs Winstrike

W pierwszym meczu faworytem jest oczywiście NiP. Nie zmienia to jednak faktu, że ich przeciwnicy z Azji pokazują pazur na tym Majorze. Nie byłoby to dla mnie tak wielką niespodzianką, gdyby okazało się, że to ViCi wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Warto również wspomnieć, że Szwedzi przygotowywali się do tego turnieju, nie grając żadnych oficjalnych meczów przez dwa miesiące. Na pewno będzie to spore zaskoczenie, gdyby odpadli w tym starciu.

Drugi mecz dzisiejszego dnia zapowiada się równie fascynująco. G2 ostatnimi czasy pokazuje się z coraz to lepszej strony. TYLOO natomiast pomimo roszad udowadnia, że potrafią grać w Counter Strike’a na naprawdę wysokim poziomie. Społeczność w 80% przypadku typuje Francuzów do zwycięstwa w tym spotkaniu. Moim zdaniem jednak to Chińczycy udowodnią swoją wartość i awansują do kolejnej części Intel Extreme Masters.

Przeczytaj:  GG.BET Chicago Invitational - co warto wiedzieć?

O 19:30 rozpocznie się ostatnie spotkanie, w którym wyłoniona zostanie ostatnia drużyna, która awansuje do fazy legend. Gra Cloud9 jest ostatnio dość nieprzewidywalna. Potrafią przegrać mapę 16:1 lub 16:3, lecz zarazem potrafią także wygrać 16:1. Ich przeciwnicy z Rosji natomiast, już raz otarli się o zwycięstwo i awans do kolejnej części Majora. Myślę, że będzie to mecz dwóch wielkich niewiadomych.

Wszystkie mecze dzisiejszego dnia, będziecie mogli zobaczyć z Polskim komentarzem na kanale ESL Polska.