Copyright: ESL | Helena Kristiansson

Przed nami wielki finał Intel Extreme Masters Katowice Major 2019! Będzie to na pewno niesamowite widowisko. Kto je zwycięży?

Dzisiejszy wieczór zapowiada się bardzo ciekawie. W akcji zobaczymy ENCE oraz Astralis. Obie te formacje udowodniły już swoją wartość na tym turnieju. Ci pierwsi są sporą sensacją. Wyeliminowali po drodze takie formację jak Liquid czy NaVi. Można wysnuć tezę, że są oni czarnym koniem tego turnieju. Nikt w nich nie wierzył, a tu proszę. Zaskoczyli najlepszych. Aktualnie czują ogromną moc, a jak wiemy, niełatwo jest zatrzymać rozpędzoną, pewną siebie formację. Z drugiej strony jest Astralis. Drużyna, dla której nie ma granic. Dominują oni scenę CS już od dłuższego czasu. Grają na strasznie wysokim poziomie, nie do osiągnięcia dla żadnej innej drużyny. Najmniejsza ilość błędów może oznaczać przegranie mapy lub całego spotkania. Na tym turnieju pokonali takie zespoły jak NiP czy MIBR.

Finał będzie bardzo ciekawy. Wygrają młode wilki, które do tej pory potrafiły zaskoczyć każdego czy faworyci turnieju – Astralis? Tego dowiemy się już niedługo. Mecz planowo rozpocznie się o godzinie 19:00.