Przed nami kolejny dzień zmagań podczas Intel Extreme Masters Major 2019. Dziś trzy drużyny pożegnają się z turniejem w Katowicach.

Kolejny dzień, kolejne emocje. Dzisiaj na scenie zobaczymy drużyny z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek. Oznacza to, że przegrany każdego spotkania pożegna się z Majorem. Pierwszy mecz zacznie się już o 13:00. Rozpiskę możecie zobaczyć poniżej:

  • 13:00 ENCE vs G2
  • 16:00 FaZe vs compLexity
  • 19:30 Cloud9 vs HellRaisers

Myślę, że w pierwszym i ostatnim spotkaniu ciężko wskazać faworyta. Wszystkie cztery formacje grają na podobnym poziomie. Potrafią spektakularnie przegrać, jak i niespodziewanie rozgromić swojego rywala. Inaczej sprawa się ma do FaZe Clanu. Niespodziewanie przegrali oni dwa mecze, na teoretycznie słabszych rywali. Jeszcze jeden błąd oznaczałby wyeliminowanie tej formacji z turnieju. Jak się okazuje, nie mają prostego rywala. CompLexity wygrało wczoraj 2:0 w mapach z NRG. Mogą dzięki temu zwycięstwu czuć się niespotykanie pewnie. Kto by pomyślał, przed rozpoczęciem Legends Stage’a, że odprawią oni czwartą najlepszą drużynę świata, według rankingu HLTV? Czyżby teraz mieli chrapkę na piątą drużynę w zestawieniu? Czas pokaże. Standardowo mecze tej fazy Majora, będziecie mogli oglądać na kanale ESL Polska.