Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której między innymi Prezydent Miasta Katowic, Marcin Krupa, Krzysztof Jonak czy Aleksander Szlachetko oficjalnie zapowiedzieli Intel Extreme Masters w stolicy województwa śląskiego. 

Tegoroczny Intel Extreme Masters będzie już ósmą odsłoną tej imprezy, odkąd zaczęła gościć w Katowicach. Trzeba powiedzieć sobie jasno – całe wydarzenie rozwinęło się bardzo szybko i prężnie, a popularność zdobyło już na całym świecie.

Pierwszym ogłoszeniem okazało się obserwowanie rozgrywek grupowych w kinie Rialto w dniach 26-27 lutego. Jednak na samym podziwaniu najlepszych ekip się nie kończy, a to wszystko za sprawą tego, że w kinie będzie można spotkać też ekspertów ESL. Oczywiście wstęp do kina będzie darmowy.

Jednak kino to nie wszystko, bowiem można było też usłyszeć o współpracy ESL z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Ostatecznie nie wiemy o co dokładnie może chodzić, według plotek ma chodzić o ceremonię otwarcia. Jak będzie? Dowiemy się podczas samego wydarzenia.

Przypominamy, że Intel Extreme Masters w Katowicach odbędzie się w Spodku w dniach 28 lutego – 1 marca. Będzie to pierwszy przystanek ESL Pro Tour. Profesjonalne rozgrywki Counter-Strike-a to jednak nie wszystko, bowiem podczas trwania rozgrywek dostępne również będzie IEM Expo. Na teren IEM’u jak i Expo wstęp będzie darmowy.