Aktualnie trwa BLAST Spring Series w Londynie. Mimo to, organizatorom BLAST’a nie przeszkodziło to w ogłoszeniu systemu kwalifikacyjnego na finałowe zmagania. Wszystko wskazuje na to, że poziom ostatecznego turnieju będzie naprawdę bardzo wysoki. 

Organizatorzy zaprezentowali cały system możliwego udziału w wielkim finałowym turnieju. Łatwo z pewnością nie będzie, ale też dostanie się na ostateczne zmagania nie okazuje się być niemożliwy. Dwa miejsca przewidziane są dla triumfatorów Majorów, czyli zwycięzcy ESL One Rio 2020 oraz drugiej imprezy wspieranej przez VALVE, jednak amerykański producent nie ogłosił jeszcze drugiej imprezy. Na chwilę obecną wiadomo, że odbędzie się ona w listopadzie. W przypadku, gdyby jedna drużyna okazała się najlepsza na obu Majorach – przepustka trafi do wicemistrza.

W przypadku, gdyby finalista już też miał miejsce w finałach – BLAST przyzna slota na podstawie rankingu BLAST Premier Circuit. Punkty mają być przyznawane podczas turniejów z serii: BLAST, B Site, Intel Extreme Masters Katowice, ESL One Cologne, ESL Pro League. Dzięki wcześniej wspomnianemu rankingowi – na turniej zostaną zaproszone cztery formacje.

Przeczytaj:  Rozpoczynamy finały Esports Championship Series Season 5

Światowe finały BLAST Premier mają mieć miejsce w dniach 18-24 stycznia. Jednak na obecną chwilę nie wiadomo, gdzie odbędzie się wydarzenie. O nagrody z łącznej puli półtora miliona dolarów walczyć będzie osiem zespołów.

fot. BLAST