Illuminar Gaming zwycięża trzeci sezon Polskiej Ligi Esportowej

Illuminar Gaming wciąż dominuje polską scenę League of Legends. Mistrzowie Polski obronili swój tytuł, nie tracąc ani jednej mapy przez cały wiosenny sezon Polskiej Ligi Esportowej.

Illuminar Gaming 2:0 Młodzi Esports

Pierwsze spotkanie Illuminar Gaming rozpoczęło bardzo agresywnie. Gank na górnej alei, a następnie wtargnięcie do przeciwnej jungli zapewniło drużynie Kikisa kilka wczesnych zabójstw. W 10 minucie zobaczyliśmy niezwykle zacięty pojedynek wokół środkowej alei, z którego ponownie znacznie korzystniej wyszło IHG. Irelia w rękach Sebekxa, stała się ogromnym zagrożeniem dla Młodych. Mistrzowie Polski utrzymywali ogromną przewagę w zabójstwach, oraz doskonale kontrolowali objectivy. Przez całą grę nie stracili ani jednej wieży. To do nich należały też wszystkie smoki. Popełnili co prawda spory błąd, oddając niepotrzebnie dwóch zawodników i ryzykując utratę Barona, jednakże przeciwnicy nie zdołali wykorzystać ich potknięcia. IHG sięgnęło w końcu po Nashora, dzięki czemu mogli spokojnie zamknąć spotkanie.

W drugiej grze obie drużyny skupiły się wokół górnej alei. Zarówno t4nky jak i Kikis, pojawiali się tam bardzo często, co skutkowało sporą ilością zabójstw we wczesnej fazie gry. W 11 minucie na topa zszedł także delord, dzięki czemu na konto Illuminar Gaming wpadły kolejne 2 kille. Zyskali dzięki temu ogromną przewagę w złocie. Na środkowej alei Sebekx doskonale wywierał presję na Roisonie, przez co jego Taliyah nie mogła wspierać bocznych alei i szybko stała się bezużyteczna. Młodzi potrafili wykorzystywać błędy IHG oraz inicjować walki drużynowe, lecz kończyły się one zazwyczaj pojedynczymi eliminacjami. Nie przeszkodziło to ich oponentom w zdobyciu Barona. Z pomocą wzmocnienia zawodnicy Illuminar z łatwością sforsowali przeciwną bazę i zakończyli to spotkanie.

Tak prezentują się dotychczasowe osiągnięcia Illuminar Gaming w pierwszej połowie aktualnego sezonu League of Legends. Polska drużyna już niejednokrotnie udowodniła na co ich stać nie tylko w kraju, lecz także na arenie międzynarodowej. Przed nimi jesienny sezon PLE oraz European Masters 2018 Summer. W obecnej formie nie ma wątpliwości, że IHG sięgnie jeszcze po niejedno trofeum.