Illuminar Gaming wciąż dominuje polską scenę League of Legends. Mistrzowie Polski obronili swój tytuł, nie tracąc ani jednej mapy przez cały wiosenny sezon Polskiej Ligi Esportowej.

Illuminar Gaming 2:0 Młodzi Esports

Pierwsze spotkanie Illuminar Gaming rozpoczęło bardzo agresywnie. Gank na górnej alei, a następnie wtargnięcie do przeciwnej jungli zapewniło drużynie Kikisa kilka wczesnych zabójstw. W 10 minucie zobaczyliśmy niezwykle zacięty pojedynek wokół środkowej alei, z którego ponownie znacznie korzystniej wyszło IHG. Irelia w rękach Sebekxa, stała się ogromnym zagrożeniem dla Młodych. Mistrzowie Polski utrzymywali ogromną przewagę w zabójstwach, oraz doskonale kontrolowali objectivy. Przez całą grę nie stracili ani jednej wieży. To do nich należały też wszystkie smoki. Popełnili co prawda spory błąd, oddając niepotrzebnie dwóch zawodników i ryzykując utratę Barona, jednakże przeciwnicy nie zdołali wykorzystać ich potknięcia. IHG sięgnęło w końcu po Nashora, dzięki czemu mogli spokojnie zamknąć spotkanie.

W drugiej grze obie drużyny skupiły się wokół górnej alei. Zarówno t4nky jak i Kikis, pojawiali się tam bardzo często, co skutkowało sporą ilością zabójstw we wczesnej fazie gry. W 11 minucie na topa zszedł także delord, dzięki czemu na konto Illuminar Gaming wpadły kolejne 2 kille. Zyskali dzięki temu ogromną przewagę w złocie. Na środkowej alei Sebekx doskonale wywierał presję na Roisonie, przez co jego Taliyah nie mogła wspierać bocznych alei i szybko stała się bezużyteczna. Młodzi potrafili wykorzystywać błędy IHG oraz inicjować walki drużynowe, lecz kończyły się one zazwyczaj pojedynczymi eliminacjami. Nie przeszkodziło to ich oponentom w zdobyciu Barona. Z pomocą wzmocnienia zawodnicy Illuminar z łatwością sforsowali przeciwną bazę i zakończyli to spotkanie.

Przeczytaj:  EU LCS Summer Split 2018 - tydzień II dzień I

Tak prezentują się dotychczasowe osiągnięcia Illuminar Gaming w pierwszej połowie aktualnego sezonu League of Legends. Polska drużyna już niejednokrotnie udowodniła na co ich stać nie tylko w kraju, lecz także na arenie międzynarodowej. Przed nimi jesienny sezon PLE oraz European Masters 2018 Summer. W obecnej formie nie ma wątpliwości, że IHG sięgnie jeszcze po niejedno trofeum.