Mecz ten mógłby trwać i trwać! Niestety nic nie jest wieczne. W drugim półfinale Games Clash Masters 2019 Illuminar pokonało Aristocracy 2:1 i awansowało do wielkiego finału.

Spotkanie dwóch polskich zespołów rozpoczęło się chwilę po godzinie 14:30, a kapitanowie wybrali Mirage’a (Arcy), Overpassa (IHG) i mapę decydującą, Nuke.

de_mirage lepiej rozpoczęli podopieczni „Loorda”, grający po stronie broniącej. Szybko jednak utracili dwupunktowe prowadzenie, bowiem już po chwili Illuminar wygrało cztery rundy. „TaZ” i spółka odpowiedzieli podopiecznym „Imd” wygraniem pięciu kolejnych potyczek, zmieniając rezultat na 7:4. „Oskarish” i spółka nie złożyli jednak broni i już po kilku minutach znowu mieliśmy remis. Ostatnia runda pierwszej części spotkania padła łupem zawodników Aristocracy, co dało im prowadzenie 8:7. Po zmianie stron „Dycha” i spółka wygrali dwie pierwsze rundy, powiększając przewagę do trzech oczek. Wtedy to Illuminar Gaming złapało wiatr znad Bałtyku w żagle i wygrało aż dziewięć rund z rzędu, kończąc pierwszą mapę wynikiem 16:10!

Po chwili przerwy mogliśmy przenieść się na Overpassa, który również był niesamowicie wyrównany. „Pistoletówkę” zdobyli zawodnicy IHG, jednak już w następnej rundzie Arcy doprowadziło do wyrównania. „Innocent” i spółka najwidoczniej nie byli z tego faktu zadowoleni, gdyż od razu zdobyli drugi punkt. W odpowiedzi Aristocracy dopisało na swoje konto trzy oczka, obejmując po raz pierwszy prowadzenie. Illuminar było w stanie odpowiedzieć zaledwie jednym zdobytym punktem, a ekipa „Rallena” błyskawicznie zdobyła piąte i szóste oczko. IHG po kilku minutach doprowadziło do remisu 7:7, ale ostatnią rundę pierwszej połowy wygrali zawodnicy w czerwonych koszulkach. Po zmianie stron gracze Arcy znacznie przybliżyli się do triumfu, zdobywając dwa punkty. Illuminar szybko doprowadziło do remisu, który potem oba zespoły utrzymały. Przy wyniku 11:11, „TaZ” i spółka wygrali dwie rundy z rzędu, pozwalając rywalom na odpowiedzenie zaledwie jedną. Ostatecznie Aristocracy skończyło Overpassa w kolejnych 3 rundach, wygrywając 16:12.

Przeczytaj:  Astralis o klasę lepsze od Cloud9 w ramach ESL One Cologne!

Decydująca mapa, nuke, lepiej zaczęła się dla „Loorda” i jego podopiecznych, którzy wyszli na prowadzenie 5:1. Zespół „STOMPa” zareagował na to zdobyciem 3 punktów. Pierwsza połowa, jakże niespodziewanie, zakończyła się wynikiem 8:7, tym razem dla IHG. Drugą część spotkania lepiej zaczęli zawodnicy w białych koszulkach, wygrywając 3 pierwsze rundy. W odpowiedzi Aristocracy również zdobyło trzy punkty. Kolejne potyczki przebiegały niezwykle wyrównanie, jednak w końcówce mogliśmy zobaczyć przewagę IHG. „mono” wraz z kolegami ostatecznie wygrali Nuke 16:13.

W finale Illuminar Gaming podejmie Sprout. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 13:30, a rozgrywki toczyć się będą w formacie BO5.