Pierwszy mecz nowego sezonu ligi od ESEA już za nami. Niestety, polscy fani nie będą wspominać go dobrze, gdyż zawodnicy Illuminar Gaming nie byli w stanie pokonać francuskiego Heretics i przegrali swoje pierwsze spotkanie w 32. sezonie ESEA MDL Europe…

Mecz rozgrywany był w formacie best of one, więc każda runda miała tutaj ogromne znaczenie. Było to widać od samego początku starcia, gdy obie drużyny po czterech odsłonach miały na swoim koncie po dwa punkty. W piątej rundzie na prowadzenie wyszli zawodnicy Heretics, grający po stronie terrorystów. Polacy po chwili wyrównali, jednak „JiNKZ” i spółka odpowiedzieli im czterema wygranymi potyczkami, wychodząc jednocześnie na prowadzenie 7:3. Nasi rodacy nie pozostali im dłużni i wygrali wszystkie pozostałe rundy w pierwszej połowie, kończąc ją wynikiem 8:7.

Po zmianie stron Polacy dalej przeważali, stopniowo powiększając swoją przewagę. Dopiero przy wyniku 11:7 Francuzom udało się powstrzymać ofensywę IHG, a już po chwili zbliżyli się do zespołu „STOMPa” na odległość zaledwie jednego punktu. Wtedy Polakom udało się raz przechytrzyć defensywę rywali, jednak w następnych rundach ta sztuczka się już nie powiodła i to „LOGAN” z drużyną zdobyli 5 rund z rzędu, wychodząc na prowadzenie 15:12. Niestety, ekipa „Innocenta” była w stanie wygrać dodatkowo zaledwie jedną rundę, co ostatecznie poskutkowało porażką 13:16.

Przeczytaj:  DreamHack Leipzig Winternational: Informacje o turnieju

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie następnym rywalem Illuminar w rozgrywkach ESEA, jednak mamy nadzieję, że niezależnie od tego, kto nim będzie, Polakom uda się zwyciężyć!