IEM Katowice to bez wątpienia wydarzenie, które polscy fani gier komputerowych kochają najbardziej. Po tegorocznej edycji wydarzenia od Intel, która gościła Majora CS:GO, organizatorzy ogłosili datę i najważniejsze informacje dotyczące kolejnego turnieju z serii. Panie i Panowie, IEM Katowice 2020 odbędzie się w ostatni weekend lutego!

Przyszłoroczna edycja katowickiego wydarzenia zaplanowana została na weekend 28 luty – 1 marca i odbędzie się w doskonale wszystkim znanym Spodku. W stolicy Śląska będziemy mogli oglądać m.in. pierwsze Mistrzostwa CS:GO z cyklu ESL Pro Tour. Pula nagród całego sezonu, wraz z pulą wszystkich turniejów przekracza 5 milionów dolarów, a w Katowicach do wygrania będzie 10% tej sumy! Niestety, IEM Katowice 2020 nie będzie wydarzeniem rangi Major.

Znalezione obrazy dla zapytania iem katowice 2020

Część IEM Katowice związana z CS:GO potrwa przez siedem dni. 16 zespołów z całego globu zawalczy o 500 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca otrzyma połowę tej sumy. Do play-offów awans uzyska sześciu najlepszych i to oni walczyć będą w Spodku. Pierwsza faza rozgrywek odbędzie się natomiast w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Event w Katowicach zapowiedział m.in. Michał Blicharz, vice prezes Pro Gaming w ESL.

 „W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem. Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap”.

Znalezione obrazy dla zapytania michał blicharz

Oprócz Blicharza, na to wydarzenie zaprosił również Prezydent miasta Katowice, Pan Marcin Krupa:

„IEM nie jest wydarzeniem, które tylko na kilka dni zmienia miasto. Bez cienia przesady mówi się, że Katowice stały się globalną stolicą esportu, bo to właśnie u nas odbywają się rozgrywki finałowe. To wpływa z jednej strony na globalną promocję Katowic, z drugiej na realne zyski dla naszych mieszkańców. Postawię tezę, że Katowice nie byłyby dzisiaj w tym miejscu,  a przynajmniej nie w takiej skali, gdyby nie pomysł, żeby zainwestować w ściągnięcie do Katowic najlepszych globalnych zawodników w dyscyplinach… esportu! Niejeden samorządowiec popukałby się wtedy w głowę na myśl wydania dużych pieniędzy i użyczenia hali „Spodka” tysiącom komputerowych „nerdów”, ale mój poprzednik, który bynajmniej nie gra w gry komputerowe, w inicjatywie dostrzegł coś wyjątkowego i postanowił taki pomysł wesprzeć. Ale chyba nawet on nie przypuszczał, jak ten projekt zmieni nasze miasto i stanie się kamieniem milowy rozwoju na długie lata”

 

Intel Extreme Masters zawita do Katowic po raz ósmy w historii. W tym roku na katowickie mistrzostwa zawitało ponad 170 tysięcy fanów gier z całego świata, co oznacza, że był to najchętniej oglądany event cs:go organizowany przez ESL. Transmisja z finałów została obejrzana łącznie ponad 230 milionów razy.

Przeczytaj:  Arctis 1 - nowy model słuchawek w rodzinie Steelseries

Oprócz turnieju CS:GO, odwiedzający będą mogli również zawitać na targi IEM Expo, na których można będzie zapoznać się z nowinkami ze świata technologii. W MCK natomiast odbędą się finały Quake Pro League Stage 2.

Listę uczestników i obsadę komentatorską turnieju w Countera poznamy wkrótce. Informacje te pojawią się w mediach społecznościowych ESL. Jeśli chodzi o bilety, to do sprzedaży trafią one w październiku. Dokładną datę poznamy w nadchodzących tygodniach.