Po zwycięstwie nad QB Fire w ramach 3. edycji Thunderpick Invitational, przyszedł czas na inauguracyjny mecz w 23. edycji Stream.me Gauntlet: CIS vs EU, w którym Izako Boars zmierzyło się ze Smoke Criminals. Drużyna ta już od dłuższego czasu popadła w tarapaty, gdyż nie mogą oni znaleźć organizacji, która wzięłaby ich pod swoje skrzydła. Na dodatek ostatnie jej wyniki były bardzo słabe, przegrali oni m.in. z AGO Esports, SuperJymy czy Team Endpoint.

Na inferno czyli pierwszej mapie spotkania doskonale grę zaczęły Dziki, pewnie wygrywając rundę pistoletową oraz kolejne rundy. Grzechem byłoby nie wspomnieć o genialnym ace’ie zdobytym z samej awp przez Karola 'Tecka’ Kapczyńskiego, dzięki któremu przewaga IB wzrosła do wyniku 5:0. Mimo zdobycia kilku rund przez europejski mix, to „Dziki izaka” znacznie przeważały nad rywalem, kończąc pierwszą połowę wysokim rezultatem 11:4. W drugiej połówce to Smoke Criminals zapisało „pistolety” na swoje konto, dzięki temu odrabiając niekorzystny dla nich wynik. Mimo tego akcentu, Izako Boars pokazywało się lepiej, dzięki czemu wygrali mapę wynikiem 16:11.

Przeczytaj:  FACEIT Major: Zapowiedź ćwierćfinałów!

Po przerwie na mapie de_mirage „nawrot” i spółka po raz kolejny perfekcyjnie rozpoczęło grę, bezwzględnie dominując rywala już od samego początku. Po jakimś czasie mogliśmy podziwiać wynik 10:0 dla Dzików. Koniec końców pierwsza połowa zakończyła się potężną dominacją IB i wygraną 13:2. Zmiana stron była dla Izako Boars formalnością, wygrali oni „pistolety” i w mgnieniu oka zwyciężyli 16:2.

Stream.me Gauntlet: CIS vs EU #23 to turniej online z pulą 3 tysięcy dolarów, z czego połowę zgarnia zwycięzca rozgrywek. Co ciekawe oprócz Izako Boars udział w nim biorą inne polskie drużyny takie jak PRIDE i x-kom team!