W niedzielę 12 sierpnia rozpoczyna się faza zasadnicza 17 sezonu ESL MP w CS:GO. Kto zwycięży w tym sezonie? Czy Ago Esports w zmienionym składzie z Grzegorzem „Szpero” Dziamałkiem uda się powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu i podnieść puchar?

Cały sezon potrwa 6 tygodni, każda kolejka będzie toczyła się przez 2 dni, oprócz tygodnia 4 zwanego „Super weekiem”, który będzie trwał aż 4 dni! Udział w 17 sezonie wezmą drużyny Pact, Team Kinguin, x-kom team, ONCA Gaming, Ago Esports, BL4ST, attackiereN i Izako Boars.

Warto przypomnieć, że rozgrywki będą prowadzone w tym samym formacie jak sezon 16 tj. każda drużyna zagra z każdą dwa mecze w systemie BO1. Za zwycięstwo zespół będzie zgarniał 3 pkt, a za porażkę 0 pkt. Sześć najlepszych zespołów awansuje do fazy play’off, a cztery z nich zagra na finałach na PGA w Poznaniu, które odbędą się w dniach 12-14 października 2018r.

W dniu inaugurującym sezon zasadniczy zmierzą się od godziny 19 Pact z Izako Boars i Team Kinguin z ONCA Gaming. Transmisja z tych i wszystkich meczów tego sezonu dostępna będzie ESL.TV Polska oraz na SPORT.TVP.PL

Przeczytaj:  Simple zastąpi STYKO w czwartkowych meczach vs VP