Fot. ELF1

Już jutro – w niedzielę 19.04.2020 w Esportowych poczynaniach przyjdzie czas na coś nowego. O godzinie 18 odbędzie się inauguracja Esportowej Ligi F1. W grze ujrzymy przedstawicieli elektronicznego sportu. W tym trudnym czasie, jaki przyniósł koronawirus – rozgrywki te będą wyśmienitą formą rozrywki oraz oderwaniem się od rzeczywistości. 

Jak sami organizatorzy tłumaczą – na powstanie ligi miała wpływ obecna sytuacja oraz konieczność wypełnienia wolnego czasu. W ramach akcji #zostańwdomu rozgrywki mają zjednoczyć środowisko codziennego esportu. Co ciekawe – twórcy nie patrzyli na umiejętności uczestników przy zapisach, a na zaangażowanie w życie esportu i jej rozwój.

Już teraz architekci o projekcie mówią jako sukces, a to ze względu na zebranie pełnej puli kierowców w krótkim czasie. Taki fakt sprawił, że przyjęci są również rezerwowi zawodnicy. Esportowa Liga F1 może też pochwalić się uczestnictwem w niej takich postaci jak chociażby komentatorzy – Olek „vuzzey” Kłos, Kamil „Dziukens” Dziuk czy Radek „Mad1” Florkowski, gracze CS:GO – Tomek „freo” Wolski czy Michał „M41K3L” Hebda, dziennikarze – Daniel „Uspek” Kasprzycki, Zbigniew „Emill” Pławecki czy Tomek „sarkastik” Alicki, a także administratorów esportowych, organizatorów turniejów i marketingowców. Honorowy patronat nad rozgrywkami objął ojciec polskiego esportu, Adam „destru” Gil. Aktywni uczestnicy, a zarazem koordynatorzy ligi to Marcin Kamiński, Adam Suski oraz Kamil „Dziukens” Dziuk.

Przeczytaj:  Blast Pro Series do końca roku na antenie TVP Sport!

Pierwszy wirtualny wyścig wystartuje jutro o godzinie 18. Kolejne okrążenia mają się regularnie odbywać w piątki o godzinie 21 i niedziele o 18. W bieżącej edycji zaplanowane jest 13 wyścigów. 31 maja ma się zakończyć pierwsza edycja Esportowej Ligi F1. Organizatorzy jednak uspokajają, że jeśli będzie dalsze zainteresowanie to ujrzymy drugą odsłonę, a gdyby liczba chętnych przekroczyła większe oczekiwania to druga dywizja jest również w zasięgu.

– Do uczestnictwa w ELF1 można się nadal zapisywać, wypełniając formularz pod tym adresem: https://forms.gle/PFz2jXL8AXcLxHPk9. Chcemy zaznaczyć, że w pierwszej kolejności będziemy rozpatrywać zgłoszenia osób zaangażowanych w rozwój polskiego esportu. Na ten moment istnieje możliwość dopisania do krótkiej, jak dotąd, listy kierowców rezerwowych, a w dalszej perspektywie możliwość wywalczenia stałego miejsca w lidze bądź rywalizacji na drugim poziomie rozgrywkowym. – dodają twórcy ligi ELF1.

Najlepsi kierowcy nie otrzymają nagród, jednak będą mieli możliwość przekazania środków na wybrany cel charytatywny.

Oficjalna transmisja odbędzie się na oficjalnym kanale Twitch – www.twitch.tv/elf1_live. Będzie również możliwość śledzenia poczynań u poszczególnych zawodników, którzy już zapowiedzieli swoje emisje.

Przeczytaj:  Biurka gamingowe podstawą każdej rozgrywki

Źródło: Informacja prasowa