Znamy już wszystkie sześć drużyny, które powalczą w fazie pucharowej Grupy Mistrzowskiej PGE Dywizji Mistrzowskiej, a za dwa tygodnie ta pula zmniejszy się do dwóch ekip, które w finale na LAN-ie będą rywalizować o końcowy triumf.

ESCA finiszuje przed Turami

Sezon 2022 rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej był wymagający, albowiem rywalizacja w PGE Dywizji Mistrzowskiej trwała cały rok. Niemniej oznacza to, że w gronie ekip zakwalifikowanych do decydującej rundy pozostali najlepsi i najwytrwalsi. Największe rozgoryczenie mogą czuć zawodnicy PGE Turowa Zgorzelec, którzy awans do play-off stracili na ostatniej prostej. Rzutem na taśmę wyprzedzili ich gracze Team ESCA Gaming.

Dość niespodziewanie w play-offach zobaczymy ekipę ThunderFlash, która na początku sezonu nie była stawiana w gronie faworytów, aczkolwiek ich dobra i stabilna forma przez cały rok sprawiła, że teraz trzeba ich rozpatrywać jako pretendentów do tytułu.

Oprócz wyżej wspomnianej dwójki, w fazie pucharowej zagrają również przedstawiciele Impression, MAD DOG’S PACT, Furry Fury UNGENTIUM oraz Illuminar Gaming. Zawodnicy Macieja “Luza” Bugaja i reprezentanci IHG z racji najwyższych miejsc w tabeli sezonu zasadniczego, swoją przygodę w fazie pucharowej zaczną od półfinałów.

Przeczytaj:  Już jutro startuje Esportowa Liga F1!

Rozkład jazdy

Wszystkie mecze w fazie pucharowej Grupy Mistrzowskiej PGE Dywizji Mistrzowskiej będą rozgrywane w formacie single elimination, BO3, czyli zwycięzca zostaje. Dodatkowo wszystkie starcia będą rozgrywane na LAN-ie. Ćwierćfinały i półfinały zawodnicy zagrają w studiu Polskiej Ligi Esportowej, a finał odbędzie się 3 grudnia w “ESPORT SPOT”, w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Zwycięzcy rozgrywek otrzymają czek w wysokości 110 000 PLN, a najlepszy zawodnik finału specjalną nagrodę MVP, ufundowaną przez Seiko/W.Kruk.

Harmonogram:

17.11 16:00 – Impression vs. ThunderFlash

17.11 19:00 – MAD DOG’S PACT vs. Team ESCA Gaming

24.11 16:00 – Illuminar Gaming vs. TBA

24.11 19:00 – Furry Fury UNGENTIUM vs. TBA

Partnerami PGE Dywizji Mistrzowskiej są: PGE, the:protocol, Lech Free, Media Expert, Logitech, Red Bull, W.Kruk, Seiko.