Kinguin gromi AGO i melduje się w wielkim finale DH Open!

Kinguin gromi AGO i melduje się w wielkim finale DH Open!

2020-12-22

Oprócz ostatniego dnia pierwszej fazy Majora rozgrywanego w Londynie, nie zabrakło emocji związanych z innymi turniejami. W arcyciekawym półfinale DreamHack Open w Montrealu zmierzyło się AGO Esports z Team Kinguin. Polscy fani na pewno będą mieć powody do zadowolenia, gdyż niezależnie od wyniku polska drużyna zagra w wielkim finale!

Dust2 czyli pierwsza mapa tego spotkania wybrana przez Pingwinów, już od samego początku poszła po ich myśli. Wygrali oni "pistoletówkę", wychodząc po chwili na prowadzenie 3:0. Runda na fullu wpadła na konto AGO, ale przegrali oni rundę kolejną, przez co całkowicie zresetowali się ekonomicznie. "Minise" i spółka bezwzględnie ten fakt wykorzystali zdobywając kolejne punkty. Mimo licznych prób Jastrzębi, którzy chcieli przerwać dobrą passę rywali, to Kinguin pokazało się zdecydowanie z lepszej strony zwyciężając pierwszą połowę rezultatem 11:4. Druga połowa wyglądała jeszcze gorzej ze strony "Furlana" i spółki, którzy przegrali kolejne "pistolety" i totalnie zdominowani przez rywala, przegrali z kretesem dusta wynikiem 16:4.

Po przerwie na mapie de_train Pingwiny ugrały już trzecią rundę z pistoletami w tym spotkaniu. Początkowy wynik 5:1 dla Kinguin wyraźnie wskazywał na kolejny pogrom rywali. AGO jednak podniosło się z kolan, wygrywając sześć rund z rzędu i tym samym wychodząc po raz pierwszy w całym meczu na prowadzenie 7:5. Ostatnie rundy należały jednak  do drużyny Wiktora "TaZa" Wojtasa, która wyszła po pierwszej połowie na minimalne prowadzenie 8:7. Po zmianie stron gra Jastrzębi nie wyglądała już tak dobrze. Przegrali oni wszystkie cztery "pistoletówki" w spotkaniu. Team Kinguin bezkompromisowo wykorzystało słabą grę AGO Esports, nie oddając im już ani jednej rundy w drugiej połowie, błyskawicznie kończąc popularne "pociągi" rezultatem 16:8.

Wygrana Team Kinguin z AGO Esports oznacza, iż to oni meldują się w wielkim finale DH Open Montreal 2018. Ich rywalem będzie wygrany pojedynku ENCE vs Imperial.

AGO Esports  

DreamHack Open Montreal 2018

de_dust2

4:16

de_train

8:16

  Team kinguin 0 2 Anglojęzyczna transmisja z DreamHack Open Montreal 2018 dostępna jest na oficjalnym kanale DreamHacka na twitchu.