Dziś w wielkim finale 28 sezonu ESEA MDL zmierzyło się Team Kinguin, które wcześniej pokonało Sprout i EURONICS oraz 3DMAX, które okazało się lepsze od ALTERNATE aTTaX i Red Reserve.

Mapę de_cache zdecydowanie korzystniej rozpoczęli Polacy zgarniając „pistoletówkę” i kolejne dwie rundy. Francuzi jednak nie pozwolili rywalom na dalsze powiększanie przewagi i błyskawicznie doprowadzili do remisu 3:3. Na remisie drużyna z Francji nie poprzestała, zdobywając kolejne punkty, co po pierwszej połowie pozwoliło wyjść im na prowadzenie rezultatem 9:6. W drugiej połowie to 3DMAX zgarnęło rundę z pistoletami, ale pingwiny nie pozwoliły na dalsze powiększanie przewagi adwersarzom i w konsekwencji mogliśmy zobaczyć remis 12:12. W końcówce jednak to „Maka” i spółka byli minimalnie lepsi i to oni zwyciężyli pierwszą mapę wynikiem 16:13.

Po przerwie na mirage’u popularnym pingwinom już od samego początku szło znacznie lepiej, wygrali oni „pistolety” i kolejne rundy. Następnie nawet zdominowali swojego rywala, co idealnie odzwierciedlał wynik 8:1. Do końca pierwszej połowy Team Kinguin całkowicie kontrolowało grę, co pozwoliło wygrać połówkę z ogromną przewagą 12:3. Początkowo po zmianie stron punkty były zdobywane w równy sposób, ale dzięki grze Polaków w pierwszej połowie przeważali nad rywalem wynikiem 14:5. 3DMAX jednak zaskoczyło wszystkich przeprowadzając comeback, wygrywając między innymi osiem rund z rzędu (!) i doprowadzając do remisu 15:15 i dogrywki. W dogrywce jednak o niebo lepiej poradzili sobie Francuzi, zwyciężając ją wynikiem 17:19.

Przeczytaj:  Kinguin wygrywa kolejne spotkanie w ESEA MDL Season 28 EU

3DMAX wygrało z Team Kinguin 2:0 po bardzo zaciętym spotkaniu i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium i zgarnęli 16,650 tysięcy dolarów. Polacy zajęli drugie miejsce i musieli się zadowolić czekiem na 9,250 tysięcy dolarów.