Po dłuższej przerwie powraca 28 sezon ESEA Mountain Dew League. W ramach rozpoczynających się play’offów turnieju Kiguin zmierzy się ze Sprout w ćwierćfinale rozgrywek o pulę w wysokości 37 tysięcy dolarów!

Na cache’u lepiej zaczęła drużyna z Polski ugrywając na swoje konto „pistolety”. Od tej pory w zasadzie rozpoczęła się dominacja popularnych Pingwinów na serwerze. Przy stanie 7:0 świetnie spisał się Wiktor „TaZ” Wojtas, który w piękny sposób zdobył cztery fragi. Wyraźna przewaga Team Kinguin utrzymywała się do końca połowy, dzięki czemu Pingwiny wygrały ją rezultatem 11:4. Drugą pistoletowkę wygrało Sprout, dzięki czemu rozpoczęło odrabiać stracone rundy. Ekipa Denisa „denisa” Howella nie poddawała się i dzielnie zdobywała kolejne rundy, jednak przewaga była zbyt duża i to Polacy zwyciężyli mapę wynikiem 16:10.

Po przerwie mapa de_dust2 wyglądała wręcz identycznie jak poprzednia. Po raz kolejny, już od samego początku Kinguin pewnie wygrywało runda za rundą. Przy wyniku 5:0 Sprout było w stanie odpowiedzieć i zdobyć dwie rundy. Niestety to było z ich strony na tyle, gdyż Polacy znowu hurtowo zgarniać kolejne punkty. W końcówce pierwszej połówki, Duńczycy pokazali się z dobrej strony, dzięki czemu finalnie na tablicy wyników widniał rezultat 11:4. Po zmianie stron, dzięki kolejnej znakomitej akcji „TaZa”, który ugrał rundę z pistoletami 1vs3, Pingwiny mogły cieszyć się z wygranej rundy z pistoletami i wynikiem 14:4. Drużyna z Danii nie chciała dać za wygraną i zdobyła pięć rund z rzędu. Na tym jednak „Spiidi” i spółka nie poprzestali, ugrywając kolejne rundy, ale Kinguin zachowało zimną krew i zakończyło mapę na swoją korzyść wynikiem 16:13.

Przeczytaj:  MegaWonsz9 w walce o zamknięte kwalifikacje MSI MGA 2019!

Dzięki zwycięstwu ze Sprout wynikiem 2:0 Team Kinguin zmierzy się w półfinale play’offów 28 sezonu ESEA MDL z niemiecką drużyną EURONICS.