Event z okazji Halloween dobiegł końca, a wraz z nim po raz kolejny zmienił się wygląd mapy Cobblestone. Poza oczywistymi zmianami takimi jak:  usunięcie sporej części trumien i nagrobków (no i naszych ukochanych kurczako-duchów), zmianą jasności na mapie oraz usunięciem gigantycznego ogniska na midzie, zmieniło się parę istotnych dla samej rozgrywki rzeczy, których na pierwszy rzut oka można było nie zauważyć.

 

BOMBSITE A

Tutaj nie doszło do zbyt wielkich roszad. Nie można już samemu po nagrobkach wskoczyć na murek, by obserwować przeciwników wychodzących od mida. Zdziwić się można natomiast patrząc na środek bs-a, ponieważ trumny, które się tam znajdowały, nie zostały usunięte!

 

BOMBSITE B

Wiele osób lubiących grać z kolegami na pewno się ucieszy, ponieważ wróciła możliwość zboostowania się na drzewko. Kolejną ważną zmianą jest usunięcie trumien na długiej B, przez co terroryści nie mają już się za czym schować. VALVE postanowiło również pozostawić możliwość wchodzenia na gorę dropa samemu. Teraz natomiast będziemy wskakiwać po beczkach, a nie jak to wcześniej było- po trumnach.

Przeczytaj:  Podsumowanie Minora z regionu amerykańskiego

 

MID

Na samym midzie poza usunięciem ogniska i wprowadzenia na jego miejsce posągu oraz usunięciem nagrobków nie zmieniło się praktycznie nic.

 

Cała mapa z powrotem stała się jasna i przejrzysta, przez co nie powinno już być problemów z dostrzeżeniem przeciwnika stojącego przed jakimś ciemnym obiektem. Zniknęła również mgła nadająca wspaniałego klimatu. Usunięte zostały również dźwięki mające na celu pogłębić atmosferę cobbla (szumy, trzaski itp.). Z wielkim smutkiem zawiadamiamy natomiast, że nie zobaczymy już kurczaków przebranych za duchy, które tak pokochała społeczność.