W meczu eliminacyjnym, który Kinguin musiało wygrać by myśleć o dalszej walce o Majora, Polacy zmierzyli się ze szwedzką drużyną Red Reserve.

Pierwszą mapę, na której przyszło się zmierzyć obu drużynom była mapa de_cache. Polacy jednak nieudanie rozpoczęli spotkanie przegrywając „pistolety” i w konsekwencji kolejne dwie rundy. Kinguin było jednak w stanie odpowiedzieć na pierwszej rundzie full. Runda ta była zapowiedzią zdobycia kolejnych czterech i prowadzenia 5:3. Red Reserve przeciwstawiło się jednak Kinguin w rundzie numer dziewięć i od tej pory do końca połowy nie oddali już ani jednej doprowadzając do wyniku 10:5. Po zmianie stron Kinguin zgarnęło drugą pistoletówkę i dzięki temu rezultat 10:8 wyglądał już dużo lepiej. Od tej pory rundy były zdobywane na zmianę, aż do remisu 12:12. W końcowej fazie mapy jednak lepsi okazali się gracze ze Szwecji wygrywając wynikiem 16:12.

Drugą mapę, de_dust2, Pingwiny zaczęły dużo lepiej zwyciężając rundę pistoletową i co za tym idzie jeszcze dwie rundy. Hampus wraz z kolegami dali o sobie znać ugrywając rundę na fullu i kolejną. Jednak do głosu ponownie doszli zawodnicy z Kinguin i to oni zdominowali rywala doprowadzając do wyniku 10:2. Pod koniec połowy Szwedzi jeszcze odrobiło trzy rundy, lecz wynik 10:5 po pierwszej połowie dla Team Kinguin i tak gwarantował dużą przewagę. Po zmianie stron Rallen i ekipa wygrała drugie „piostolety” i doprowadziło już do znaczącej hegemonii i wyniku 13:5. Red Reserve zdołało zaskoczyć jednak pięknym combeckiem z wyniku 15:6, dzięki między innymi  niesamowitym clutche’u 1×4 disco doplana i znakomitej postawie całej drużyny, doprowadzając do remisu 15:15 i dogrywki! W doliczonym czasie gry Red Reserve pokazali się minimalnie lepiej i wygrali mapę 19:17.

Przeczytaj:  Rusza BLAST Pro Series Madrid 2019!

Kinguin przegrało niestety swój mecz „o życie” wynikiem 2:0  i nie zobaczymy ich na FACEIT Major we wrześniu.