Widok klubów PKO Ekstraklasy posiadających swoje sekcje FIFA nie jest już niczym nowym. Oprócz Legii Warszawa, zespoły posiadają m.in. Wisła Kraków czy Arka Gdynia. To właśnie te dwa ostatnie zmierzą się wkrótce w pokazowym sparingu!

Zawodnicy rozegrają dwa spotkania 2vs2, a zobaczymy w nich Jakuba “cyanide’a” Mikołajewskiego oraz Bartosza “bejotta” Jakubowskiego, reprezentujących Wisła All in! Games Kraków oraz Dominika “Bogyysa” Bogusia i Gracjana “elpolako” Gołębiewskiego, występujących w barwach Arki.

„- Myślę, że każda aktywność, która może w jakiś sposób urozmaicić dzień meczowy oraz czas spędzony na stadionie, jest bardzo ważna w kontekście budowania więzi z kibicami. W naszym przypadku taki showmatch będzie pewną nowością. Mamy nadzieję, że przypadnie on fanom do gustu i w miarę możliwości zagości na stałe w programie dnia meczowego. Działania promocyjne Wisła All in! Games Kraków mają również crossować się ze standardowymi atrakcjami fundowanymi sympatykom, więc to wydarzenie idealnie wpisuje się w naszą strategię” – mówi Mieszko Łabuz, menedżer ds. sprzedaży Wisły Kraków S.A i koordynator klubu biznesu.

„- Jako Arka Gdynia oraz Arka Gdynia Esports zawsze patrzymy przychylnym okiem na inicjatywy, które sprowadzają się do spotkania sportu tradycyjnego z tym wirtualnym. Niezwykle istotne spotkanie piłkarskie obu klubów może być podsycane emocjami płynącymi z wirtualnej murawy, jest to dodatkowy smaczek dla wszystkich kibiców, jak i sympatyków sportów elektronicznych. Wierzymy, że pomysł showmatchu zagrzeje kibiców obu drużyn do dopingu również w tym wirtualnym wymiarze. Założenie sekcji Arka Gdynia Esports ma na celu rywalizację z innymi sekcjami klubów piłkarskich, cieszymy się, że kolejnym klubem który otwiera się na sporty elektroniczne jest Wisła. Liczymy na fantastyczne widowisko na murawie prawdziwej, jak i wirtualnej. Mam nadzieję, że inicjatywy takie, jak dziś na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez podczas spotkań ligowych w Ekstraklasie” – mówi Stanisław Wrzosek, menedżer ds. marketingu w Arce Gdynia, odpowiedzialny za sekcję Arka Gdynia Esports.

Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy Reymonta w sobotę, 9 listopada, godzinę przed rozpoczęciem spotkania piłkarzy obu drużyn, którego start zaplanowany jest na 20:00.