Pierwszy turniej z serii FUT Champions Cup w FIFIE 20 już za nami. Po dwóch dniach pełnych emocji trofeum wzniósł reprezentant Fnatic, „Tekkz”!

Anglik zmagania na Xbox One w Bukareszcie rozpoczął od bilansu 5:0 w fazie grupowej. „Tekkz” pokonał kolejno „NR7”, „Phila”, „Megabita”, „Mino7xa” oraz drugi raz „NR7”. Następnie w 1/8 finału mierzył się z „Sakulem”, którego pokonał w dwumeczu 3:1 i awansował do ćwierćfinału, w którym podejmował „Phila”. Podobnie jak w fazie grupowej, „Tekkz” nie pozostawił Austriakowi złudzeń i wygrał 4:0. W półfinale gracz Fnatic trafił na brazylijskiego gracza o nicku „SpiderKong”, którego bez żadnych problemów pokonał 4:0 i awansował do finału Xbox’a, w którym podejmował swojego rodaka z Team Futwiz – „Lyricza”. Po niezwykle wyrównanym dwumeczu „Tekkz” wygrał 2:1 i awansował do wielkiego finału.

Tam Anglik mierzył się ze zwycięzcą rozgrywek na PS4, zawodnikiem Wolves FC, „Fifilza”. Obaj zawodnicy przeszli fazę grupową nie notując żadnej porażki, więc można było spodziewać się wyrównanego starcia.  W pierwszym spotkaniu „Tekkz” pokonał Brazylijczyka 1:0. W rewanżu „Fifilz” również nie potrafił wpakować piłki do siatki „Tekkza”, za to on zdobył dwa gole i ustanowił wynik dwumeczu na 3:0 i został zwycięzcą pierwszego turnieju FUT Champions Cup FIFA 20!

Przeczytaj:  Nowości z wersji BETA FIFA 20!

„Tekkz” w nagrodę za wygranie całego turnieju otrzymał 50 tysięcy dolarów i dwa tysiące punktów. Jego rywal w finale, „Fifilz” zdobył 30 tysięcy dolarów i 1400 punktów Global Series. Następny turniej z serii FUT Champions Cup startuje już 22 listopada i ponownie odbędzie się w stolicy Rumunii.