Fot. EA Sports

Sezon FIFA 20 dla profesjonalnych graczy rozpoczął się na dobre. Już za trzy dni sześćdziesięciu czterech najlepszych zawodników z całego świata stanie do walki w stolicy Rumunii, Bukareszcie w ramach FUT CHAMPIONS CUP. W związku z tym, przygotowaliśmy dla was spis najważniejszych informacji na temat tego eventu. Zapraszamy!

Pierwszy etap FUT CHAMPIONS CUP odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Bukareszcie. Weźmie w nich udział 64 profesjonalnych zawodników FIFA, zarówno z PS4 jak i XBOX One. W puli nagród znalazło się aż 200 tysięcy dolarów, o które powalczą reprezentanci 23 krajów, w tym Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji czy Arabii Saudyjskiej. Niestety, w najbliższy weekend nie będzie nam dane obejrzeć żadnego z naszych rodaków.

Wśród uczestników możemy ujrzeć m.in. Mistrza FIFA 19, „MoAuba” i finalistę tamtego sezonu, „Msdossary’ego”. Oprócz nich w Rumunii zagrają także zawodnik Vitality, „Maestro”, reprezentant FC Basel 1893, „nicolas99fc”, gracz Hashtag United, „Harry” czy znany wszystkim „DhTekKz”. Pełną listę 64 uczestników znajdziecie na stronie EA.

Turniej podzielony został standardowo na dwa etapy: faza grupowa rozgrywana w systemie szwajcarskim oraz play-off. W piątek, ósmego listopada rozegranych zostanie pięć kolejek „Swissa”, a dokładny harmonogram prezentuje się następująco:

W sobotę rozpocznie się już faza pucharowa, w której wystąpi 16 graczy. O godzinie 12:00 rozegrana zostanie runda 1/8 na obu konsolach, a od godziny trzynastej oglądać będziemy ćwierćfinały. Najpierw do walki staną gracze z Xbox One, a po nich dopiero do swoich stanowisk usiądą ci grający na konsoli od Sony.

Niedziela, czyli najciekawszy dzień rozpocznie się od półfinałów na Xboxie, które zaplanowano na godzinę 11:30 i 12:30. Od godziny 13:30 do walki o finał przystąpią zawodnicy z PS4. O 15:30 powinien rozpocząć się finał rozgrywek Xbox, a godzinę później finał PS4. Wielki finał, w którym zmierzą się mistrzowie obu konsol, powinien wystartować o 16:00.

 

Nagrody z puli wynoszącej 200 tysięcy dolarów zostały rozdysponowane w następujący sposób: zwycięzca otrzyma w nagrodę 50 tysięcy dolarów oraz 2000 tysięcy punktów, za drugie miejsce przewidziano 30 tysięcy dolarów i 1400 punktów, a za miejsca 3-4 po 15 tysięcy i 800 punktów. Pełny podział nagród dostępny jest na poniższym obrazku.

Transmisję z poszczególnych spotkań znaleźć będziecie mogli na kanale EASPORTSFIFA w serwisie Twitch, a relację z każdego dnia tych elitarnych rozgrywek będziecie mogli śledzić u nas. Do zobaczenia w piątek!