Maltański profesjonalny gracz FIFA, „Kurt0411” został dzisiaj decyzją EA zdyskwalifikowany z wszystkich rozgrywek sygnowanych logiem EA Sports FIFA Global Series. Przyczyną tego jest „wulgarny język, którego „Kurt” używał w swoich wpisach na twitterze”.

W oficjalnym komunikacie EA informuje, że w związku z ponownym naruszeniem regulaminu rozgrywek FIFA Global Series, „Kurt” nie będzie mógł już rywalizować w żadnym turnieju Global Series. To już drugi raz, gdy reprezentant Malty zostaje zawieszony przez kanadyjską firmę. Rok temu, w październiku otrzymał dwumiesięcznego bana, w wyniku którego ominęło go aż pięć turniejów kwalifikacyjnych. Następnie pod koniec marca, „Kurt” otrzymał ostateczną wiadomość, w którym EA ostrzegło go, że jeśli jego zachowanie nie ulegnie zmianie, ich reakcje będą drastyczniejsze. Teraz poszło o filmy punktujące błędy w FIFIE 20, które „Kurt” opublikował na swoim Twitterze 10 i 19 października.

W komunikacie znajdującym się na stronie EA możemy przeczytać „powód” zawieszenia. Oto i on:

„„Publikowanie, przesyłanie lub dystrybucja treści bądź organizowanie / uczestniczenie w jakiejkolwiek działalności lub grupie, którą EA (działając w sposób rozsądny i obiektywny) określa jako nieodpowiednie, obraźliwe, nienawistne, nękające, wulgarne, zniesławiające, grożące, obsceniczne, jednoznacznie seksualne, naruszające prywatność, naruszające prywatność, wulgarne, obraźliwe, nieprzyzwoite lub niezgodne z prawem;”

Oprócz „Kurta”, karę od EA otrzymał również „NYC_Chris”. Amerykanin został ukarany dwumiesięcznym zawieszeniem za zachęcanie doświadczonych graczy do unikania meczów w tym samym czasie co on, co miało na celu łatwiejsze osiąganie najwyższych rang w FUT Champions.

Przeczytaj:  FUT Web App dla FIFY 20 - Co warto wiedzieć?

Pełne oświadczenie w języku angielskim znajdziecie na poniższym obrazku. Dokładniejsze wytłumaczenie kar obu zawodników dostępne jest natomiast na stronie EA.

Zdjęcie