Miniony weekend na stadionie Legii Warszawa upłynął pod znakiem esportu. To właśnie tutaj odbyło się wydarzenie Ł3 Gaming Convention.

Głównym punktem programu był turniej eliminacyjny do GoodGame League 2019. Naprzeciw siebie stanęło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Prezentowały się one następująco.

[table id=5 /]

W sobotę rozegrała się pierwsza faza turnieju, w której stoczonych zostało łącznie 10 pojedynków. Niestety do play-offów awansowała tylko jedna polska drużyna. Devils.One sprawnie pokonało swoich oponentów i już po dwóch spotkaniach BO1 zagwarantowali sobie miejsce w niedzielnym etapie. Tego samego dokonali także zawodnicy NoChance. Warto dodać, że w składzie tej drużyny znaleźli się tacy zawodnicy jak Maikelele czy STYKO – gracze rozpoznawani na całym świecie.

W niedzielę czekała nas faza play-off, która miała za zadanie wyłonić zdobywcę przepustki do Poznania. Niestety ogromne problemy techniczne zadecydowały o tym, że spotkania rozgrywane były z dużym opóźnieniem. Odrzucono także format, który zakładał oba półfinały na głównej scenie. NoChance i Alternate AttaX mierzyli się ze sobą na backstage’u. Przed kibicami doskonale zaprezentowali się jednak zawodnicy Devils.One. „TaZ” i spółka sprawnie pokonali Tricked i zameldowali się w wielkim finale. Po chwili oczekiwania wyłoniony został także drugi finalista – był nim zespół „Maikelele”. Spotkanie wieczoru dostarczyło wielu emocji. Mimo tego mogliśmy odczuć, że to Devils.One ma ten pojedynek pod kontrolą. Pewna wygrana 16:12 oraz 16:8 dała im upragnioną wygraną.

Dla osób niezaznajomionych z tematem CS:GO przygotowane zostały także inne atrakcje. Jedną z nich był turniej FIFA „Legia Community CUP”, w którym pula nagród osiągnęła 1500 zł. Gośćmi specjalnymi byli Miłosz “Milosz93” Bogdanowski oraz Michał “Sroka” Srokosz. Oprócz tego na odwiedzających czekała strefa EXPO, na której znalazły się między innymi strefy free2play czy sklep Sferis.

Kolejne lanowe eliminacje do turnieju w Poznaniu już za dwa tygodnie. W Hali Sportowej Unii Swarzędz kolejne 8 zespołów powalczy o slot na głównym turnieju. Warto również wspomnieć, że szansę na pojawienie się w Swarzędzu ma każdy – ostatnie dwie tury kwalifikacji odbędą się kolejno 26 i 28 marca.