Po blisko trzech miesiącach rywalizacji znaleźliśmy się na finiszu rozgrywek PLE: Nowy Poziom. 17 grudnia do Warszawy przyjedzie 24 finalistów, którzy będą rywalizować o pulę nagród wynoszącą 30 tysięcy złotych.

PLE : Nowy Poziom to unikalny projekt esportowo – edukacyjny i pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze. Zawody skierowane są do graczy amatorów z czterech tytułów esprotowych – Counter-Strike: Global Offensive, FIFA, Clash Royale i VALORANT. Od października zmagania odbywały się w ramach 16 województw, w których wzięło udział blisko 1200 graczy.

17 grudnia w centrum esporotowym “FPS Center” w Warszawie, odbędą się lanowe finały ogólnopolskie, na których zobaczymy 24 najlepszych zawodników zmagań PLE: Nowy Poziom. Event podzielony będzie na cztery finały. O godzinie 11:00 rozpocznie się rywalizacja w VALORANT, a kolejno w FIFA, Clash Royale i CS:GO. Na finałach będą obecni też ambasadorzy projektu: Mariusz “Loord” Cybulski (CS:GO) Kamil “baddyG” Graniczka (VALORANT), Bartosz “bejott” Jakubowski (FIFA) i Marcin “PowP” Lepczyński (Clash Royale).

“W ramach projektu PLE: Nowy Poziom chcieliśmy stworzyć młodym graczom przestrzeń, gdzie mogliby rywalizować, zdobywać doświadczenie i wspólnie się rozwijać. Mam wrażenie, że to się udało. Wielu z tych graczy już teraz rywalizuje w profesjonalnych turniejach takich jak VALORANT East: United czy 1 Liga PLE Cup, a sukces w Warszawie może otworzyć im kolejne esportowe furtki” –  Kamil Zieliński, Project Manager Polskiej Ligi Esportowej.

Przeczytaj:  1 Liga PLE Cup: czas na trzeci turniej FIFA dla pierwszoligowych klubów

Zmagania finałowe PLE: Nowy Poziom będzie można śledzic na Twitch.tv/PLE_gg i Youtube Polskiej Ligi Esportowej. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. PLE: Nowy Poziom wspiera również firma G2A.