Po blisko 10 miesiącach rywalizacji zakończyliśmy zmagania PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. W finale triumfowała ekipa Illuminar Gaming, która pokonała FurryFury UNGENTIUM wynikiem 3:0.

Zapowiadaliśmy ten mecz jako rywalizację dwóch najlepszych drużyn CS:GO w naszym kraju, bo Illuminar Gaming przystępowało do tego starcia bez przegranego meczu w rundzie jesiennej Polskiej Ligi Esportowej, natomiast zawodnicy w fioletowych strojach w drugiej części sezonu PLE oddali oponentom tylko trzy mapy.

Liczyliśmy więc na bardzo wyrównane starcie, które w warunkach LAN-owych miało elektryzować publiczność zgromadzoną na transmisji i w “The Collective” na stadionie Legii Warszawa. Tymczasem Illuminar Gaming całkowicie zdominowało ten mecz, wygrywając finał bez straty mapy i oddając rywalom zaledwie 34 rundy w serii Best of Five.

Główne role w obu drużynach mieli grać snajperzy i po części wywiązali się z tego zadania. Bartłomiej “masked” Trybuła zdobył 58 eliminacji, natomiast jego odpowiednik w ekipie FurryFury UNGENTIUM – Mateusz “m4tthi” Szambelan – popisał się 55 trafieniami. Gwiazdą wieczoru był jednak Piotr “morelz” Taterka. 28-letni zawodnik wywalczył swoje czwarte mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej i został wybrany MVP spotkania, za co otrzymał specjalny zegarek ufundowany przez W.Kruk. Dla Illuminar Gaming to drugie w historii mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej. Wcześniej triumfowali również wiosną 2021 roku.

Przeczytaj:  ThunderFlash mistrzem PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE 2023!

Event finałowy PGE Dywizji Mistrzowskiej odbył się w “The Collective” na stadionie Legii Warszawa. Na zaproszenie Polskiej Ligi Esportowej zjawiły się najważniejsze persony świata esportowego i goście z mainstreamu m.in. Żabson, Maciej Zakościelny czy Kacper Błoński.

Partnerami PGE Dywizji Mistrzowskiej są: PGE, the:protocol, Lech Free, Media Expert, Logitech, Red Bull, W.Kruk, Seiko, Hellcase.