Copyright: ESL | Bart Oerbekke

Niedawno ESL Counter-Strike pokazało nam zwiastun Intel Extreme Masters XIV – Beijing. Zmagania trwać będą przez trzy dni, a rozpoczną się już 7 listopada. Od teraz wiemy również, że pierwszymi zaproszonymi na zawody uczestnikami są Liquid i Astralis! Kto jeszcze zawita do Pekinu?

Intel Extreme Masters XIV – Beijing to organizowany przez ESL prestiżowy turniej, z łączną pulą nagród wynoszącą $250,000. Dzięki zaproszeniu uznanych drużyn esporotowych, na pewno nie będziemy mogli narzekać na nudę.

W ubiegłym roku w Shanghaju pierwsze miejsce zajęło NRG, tym samym bijąc na głowę swoich azjatyckich kolegów z zespołu TYLOO. Miejsce na „podium” w 2018 roku okazało się osiągalne również dla Polaków, którzy skończyli na lokacie 3-4, dzięki drużynie Virtus.pro.

Cała impreza rozegra się na hali Beijing University Students Stadium, gdzie pomieści się ponad 4,5 tysiąca obserwatorów. Organizatorzy planują lekkie zwiększenie trudności zasad gry na turnieju, aby mecze były bardziej wymagające. Jest to skutkiem wygranej zaledwie po 14 dniach Team Liquid na IEM Chicago.

Poniżej prezentuje się trailer Beijing-Haidan 2019, zapowiadający szansę na rewanż różnych drużyn z amerykańskim zespołem, który niezmiennie obejmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu HLTV. Oby emocje były tak wielkie, jak zapowiadają organizatorzy.