Na to wydarzenie czekało wielu fanów Counter-Strike: Global Offensive! Przed nami pierwsze 8 meczów fazy Challengers Stage. Na scenie zobaczymy między innymi Vitality, NRG czy FURIĘ. Mecze rozgrywać się będą w formacie BO1. Co za tym idzie, nie ma zbyt wiele miejsca na błędy.

Ujrzymy dzisiaj 16 drużyn, które zakwalifikowały się do fazy New Challangers Stage, rozgrywanej w dniach 23-26.08. Druga część – Legends Stage odbędzie się w terminie 28.08-1.09. W tym okresie ujrzymy 8 ekip zakwalifikowanych z Challegers Stage i 8 czołowych zespołów z poprzedniego Majora. Jak prezentuje nam się układ pierwszych meczów?

Vitality vs Syman, godzina 12:00

W tym spotkaniu za faworyta uznać możemy francuski zespół Vitality, który obecnie obejmuje drugie miejsce w światowym rankingu HLTV. Drużyna posiada na swoim koncie 490 pkt. i wciąż goni topową formację Team Liquid, z którą ostatnio przegrała na IEM Chicago 2019. Syman za to jest drużyną składającą się z wielu narodowości i obecnie w światowych notowaniach zajmuje 39. pozycję. Jest to zespół składający się z młodych graczy w przedziale 18-25 lat, który dopiero buduje swój respekt wśród innych drużyn.

DreamEaters vs NRG, godzina 12:00

Jednocześnie w południe zobaczymy na scenie DreamEaters, czyli rosyjską formację, znajdującą się tuż za TOP30 HLTV. Drużyna figuruje na 33. miejscu czyli tuż za polskim Virtus.pro. Zmierzą się dziś ze znacznie wyższym w rankingach NRG. Amerykański zespół widnieje na 6. miejscu i jest zdecydowanym faworytem spotkania. Na domiar złego, znajduję się w dobrej formie i ma za sobą szereg wygranych. Występ na Americas Minor był dla „tarika” i spółki niezwykle udany. Bez większych problemów pokonali cztery brazylijskie formacje, wśród których znalazło się między innymi INTZ czy FURIA.

G2 vs TYLOO, godzina 13:15

Chiński zespół TYLOO ostatnio pojawił się w TOP30 HLTV i całkiem stabilnie trzyma lokatę. Ekipa znalazła się tam głównie za sprawą swoich zwycięstw na Asia Minor 2019. Za gwiazdę spotkania uznać możemy jednak francuskie G2, które niezmiennie broni swojego 8. miejsca w globalnych notowaniach CS:GO. Francuzi po niedawnym paśmie zwycięstw na GGL 2019, przeliczyli się jednak z amerykańskim Liquidem i brazylijskim MIBRem na IEM Chicago zaledwie miesiąc temu.

Przeczytaj:  Porażka Izako Boars w spotkaniu z EURONICS

North vs INTZ, godzina 13:15

W tym pojedynku mimo, dużej rozbieżności miejsc w notowaniach, siły obu stron są stosunkowo wyrównane. Brazylijskie INTZ z 31. miejsca w rankingu, nie jest w najlepszej formie. Sromotnie przegrane relegacje do EPL nie zwiastują dobrej dyspozycji Brazylijczyków. North natomiast ostatnio zaliczyło spadek z 12. miejsca o jedno oczko, a przeprawa przez Minory również nie była dla nich łatwa. Duńczycy poszczycić się mogą zwycięstwami z CR4ZY i BIG, jednak podczas pierwszej fazy Majora nie będzie już tak łatwo.

FURIA vs HellRaisers, godzina 14:30

Już po 14 w akcji ujrzymy brazylijską FURIĘ, która zapewne wściekle zaatakuje swoich europejskich przeciwników. W tym starciu faworytem do wygranej są Brazylijczycy, ich zespół umiejscowiony jest na skraju TOP10 światowych notowań. „arT” i spółka wykazali się serią zwycięstw na EMF World Invitational 2019 oraz ESEA Season 31. FURIA pokonała wtedy Vitality, Spirit oraz AVANGAR. Oby dobra passa zawodników z Ameryki Łacińskiej nie została przerwana przez HellRaisers, które znajduje się na 34. miejscu w rankingu HLTV. Wielonarodowościowy zespół ma za sobą ostatnio wiele porażek z zespołami jak BIG, polskie Aristocracy, forZe oraz Windigo, niedaleko im do światowego TOP30, jednak czy uda im się tam podskoczyć?

mousesports vs forZe, godzina 14:30

Ostatnie w TOP10 Myszy ostatnio trzymają się szczęścia w meczach. Po ich dobrej passie na Europe Minor możemy ich nazwać przodownikami dzisiejszego spotkania. Ostatnimi czasy europejskie mousesports pokonało North, fnatic oraz Sprout, co przywodzi nam do głowy myśl, iż być może myszy nie siedzą tylko cicho pod miotłą. Rosyjskie forZe wisi w tabelach w 21. polu, mimo to Rosjanie znajdują się w fantastycznej formie. W okresie 24.07-11.08 na CIS Minorze, GG.BET czy Blast Pro Series Moscow zwyciężyli oni m in. z takimi zespołami jak Gambit Youngsters, Syman, Spirit, HellRaisers, AVANGAR czy OpTic. Przed nami wyjątkowo ciekawy pojedynek.

Przeczytaj:  Evil Geniuses powraca na scenę CS:GO! Organizacja przejęła skład NRG!

AVANGAR vs Complexity, godzina 15:45

To spotkanie można nazwać dobrze zbalansowanym pod względem sił. Przy monitorach ujrzymy kazaskie AVANGAR oraz amerykańskie Complexity, czyli drużyny stojące dokładnie obok siebie w notowaniach HLTV. Obie drużyny mają za sobą zarówno wiele zwycięstw, jak i porażek. Kazachowie ponieśli spore straty w bitwie z BIG i forZe na GG.BET New York. Complexity za to pomiędzy swoimi porażkami z EnVy i Vitality podpierają się swoim triumfem nad brazylijskim MIBRem. Dzisiaj zostanie rozstrzygnięte, która drużyna jest lepsza!

CR4ZY vs Grayhound, godzina 15:45

Serbski Esport niewątpliwie przeżywa rozkwit dzięki CR4ZY, które znajduje się wysoko w światowych rankingach i dzielnie broni swojej pozycji w TOP20, wciąż pnąc się w górę. Zespół na Europe Minor pokonał w pojedynku fnatic i North tym samym rozpoczynając swoją dobrą passę. Jako przeciwnicy Serbów w tym zestawieniu występują przedstawiciele innego kontynentu, czyli Grayhound. Australijczycy jednak podobnie do swojej opozycji nie zaprzestają walki i w tym tygodniu awansowali na 22. miejsce HLTV. Ostatni raz ten zespół podziwiać mogliśmy na Asia Minorze, gdzie zwyciężył on z TYLOO oraz MPV PK.

Drugą rundę zmagań w systemie szwajcarskim będziemy mogli oglądać już od godziny 17:00. Cały Major obejrzycie natomiast na kanale „Izaka” w serwisie Twitch. Przygotujcie przekąski, bo już dziś w samo południe rozpocznie się najważniejszy turniej tego półrocza!