Z samego rana portal HLTV.org poinformował nas, że australijska policja aresztowała sześć osób podejrzanych o ustawianie meczów Counter Strike’a. Teraz zatrzymanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności!

Pechowa szóstka w wieku od 19 do 22 lat została zatrzymana pod zarzutem udziału w przedsięwzięciu, które miało, lub mogło mieć wpływ na rezultat obstawianych spotkań.

Mężczyźni zostali przesłuchani, po czym zwolnieni do domów. Oczywiście, mimo to dochodzenie dalej trwa, a policja zbiera nowe informacje.

Dochodzenie rozpoczęto w marcu tego roku, po otrzymaniu zawiadomienia od jednego z bukmacherów. Dotyczyło ono podejrzanej działalności jednej z firm bukmacherskich. Szacuje się, że w wyniku „Match Fixingu”, ustawieniu mogło ulec pięć meczów, na które zawodnicy z Australii postawili ponad 20 zakładów. Operacja policji objęła tereny Mill Park, South Morang i Mount Eliza w stanie Victoria oraz miasta Perth w zachodniej Australii. Tam jednak nie dokonano żadnego aresztowania.

Zabawny jest fakt, że do zatrzymania doszło kilka dni przed czwartą rocznicą zbanowania za ustawianie meczów zawodników IBuyPower. Wśród nich znajdował się Braxton „swag” Pierce, jeden z najbardziej utalentowanych graczy na amerykańskiej scenie.