Fot. Maciej Kołek | Games Clash Masters

Środa to prawdziwe święto dla fanów polskiego counter strike’a. Oprócz kilku spotkań Virtus.Pro, AGO oraz Illuminar, czeka ich także najważniejsze spotkanie, ostatni mecz Aristocracy w fazie grupowej ESL Pro League. TaZ i spółka podejmą w nim North, a od wyniku tego spotkania zależy, czy będą mieli jeszcze szanse na awans na finały LANowe!

Pojedynek Polaków z Duńczykami zaplanowany jest na godzinę 22:25, a oba zespoły zmierzą się ze sobą w formacie Best Of Three. Zarówno ARCY, jak i North ma na swoim koncie dwie porażki, z Astralis oraz Fnatic. Mimo to, obie ekipy mają jeszcze szanse na wyjście z grupy, bowiem w systemie ESL Pro League trzecia drużyna w każdej grupie przechodzi do drugiej fazy rozgrywek, z której może uzyskać miejsce na finałach.

Nasi rodacy mają obecnie fatalną serię czterech porażek z rzędu, jednak gade i spółka wcale w tej kwestii nie są od nich lepsi. Duńska ekipa przegrała ostatnie pięć spotkań, jednak warto mieć na uwadze, że piąte spotkanie zostało rozegrane jeszcze podczas Starladder Major Berlin, a dokładnie 31 sierpnia. Ekipa Jugiego jest 18 drużyną na świecie według portalu HLTV, podczas gdy podopieczni Loorda znajdują się na 26 miejscu.

W 10 sezonie ESL Pro League Europe bierze udział szesnaście zespołów, z czego 8 najlepszych uzyska awans na finały LANowe, które odbędą się w połowie grudnia w Odense. Pula nagród całych rozgrywek wynosi 600 tysięcy dolarów!

Transmisję z tego spotkania znajdziecie oczywiście na kanale Twitch ESL Polska. Początek już za dwie godziny!