North ulega Brazylijczykom i żegna się z turniejem! Mecz w formacie BO3 rozpoczął się na mapie Mirage, która była najbardziej wyrównaną ze wszystkich trzech map jakie oglądaliśmy. Zespół z Danii zwyciężył 16:14, a o rezultacie mapy decydowały detale. Dwie rundy pistoletowe i aż 5 zwycięskich clutchów zdecydowanie ułatwiły jednak wygraną duńskiej ekipie. Warto wspomnieć o wspaniałej grze obu drużyn po stronie terrorystów (12 rund North i 11 MIBR zdobytych jako atakujący).

Zdjęcie użytkownika Team North.

Przyszła pora na Overpass’a. Nie był on jednak aż tak wyrównany jak poprzednia mapa i brazylijska formacja od początku układała grę po swojemu. Aż 11 rund zdobytych w pierwszej połowie, później wyrównana walka w połowie drugiej pozwoliły drużynie MIBR odetchnąć z ulgą. Ekipa FalleN’a bez większych problemów zdobyła drugą mapę wynikiem 16:9, doprowadzając tym samym do remisu. Czekała nas zatem decydująca potyczka na Inferno.

Zdjęcie użytkownika MIBR.

Inferno, mimo, że rozpoczynało się dla Brazylijczyków świetnie, to po trzech rundach wymknęło się im spod kontroli. North przejęło inicjatywę zdobywając 7 rund z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 na korzyść Duńczyków, lecz druga część spotkania zdominowana została przez MIBR. Bardzo słaba gra North po stronie antyterrorystów dała ekipie boltz’a niepowtarzalną szansę, by zakończyć to spotkanie. Brazylijczycy z niej skorzystali, zwyciężając 16:12 i zdobywając swoją drugą mapę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (14:16, 16:9, 16:12) dla Made in Brazil, którzy nadal są w grze w niemieckiej Lanxess Arenie. Niestety, mimo starań drużyna North nie była w stanie skutecznie przeciwstawić się brazylijskiej potędze. Duńczycy kończą dziś zatem swą przygodę z Kolonią. Gratulujemy im i życzymy jak najlepiej, a od drużyn, które nadal rywalizują oczekujemy dalszych emocji!

Przeczytaj:  AGO Z PIERWSZĄ WYGRANĄ NA DREAMHACK SUMMER 2018!