Po ponad dwuletniej przerwie mousesports ogłosiło powrót dywizji League of Legends. Niemiecka organizacja, znana głównie z Counter-Strike’a, zakończyła przygodę z LoLem w 2016 roku po przegranej w kwalifikacjach do EU CS 2016 Summer. Celem nowej drużyny jest ponowne zdobycie mistrzostwa Niemiec. Skład prezentuje się następująco:

  • Adrian “Wardain” Müry (Toplane)
  • Kacper “Inspired” Słoma (Jungle)
  • Janik “Jenax” Bartels (Mid)
  • Patrick “Conjo” Jacobs (ADC)
  • Norman “Gistick” Kaiser (Support)
  • Dennis “Obvious” Sörensen (Trener)

Menedżerem drużyny został Christian „Mantik” Kopf. Stwierdził on, że w przyszłości mousesports będzie starało się godnie reprezentować Niemców w EU Masters. Ostatnia edycja tego turnieju udowodniła, że nawet najlepsze niemieckie formacje takie jak EURONICS Gaming niezbyt dobrze radzą sobie na arenie międzynarodowej.

Trener formacji – Dennis “Obvious” Sörensen, który współpracował między innymi z  EURONICS Gaming, był również aktywnym zawodnikiem mousesports podczas ESL Meisterschaft Spring 2015. Razem z ówczesnym składem zajęli tam pierwsze miejsce.

W organizacji znalazł się także Kacper “Inspired” Słoma. Przybył tam z polskiej drużyny Szata Maga+6, z którą zajął drugie miejsce na tegorocznych mistrzostwach Polski.

Pod skrzydłami mousesports grały niegdyś takie gwiazdy jak Caps czy Upset, którzy występują aktualnie w EU LCS. Obecny skład również wygląda solidnie, ale czy to wystarczy by sięgnąć bo tytuł mistrza Niemiec? Przekonamy się podczas ESL Meisterschaft Summer 2018, które startuje w czerwcu.