Do dzisiejszego meczu AGO podchodziło jako tzw. underdogi. Jeśli spojrzelibyśmy na kursy u bukmacherów, zobaczylibyśmy, że znacząca większość stawia na mouse. W rankingu hltv myszy są aż 15 pozycji nad jastrzębiami, jednak AGO pokazało, że to tylko liczby.

Na pierwszej mapie, de_mirage’u, to mouse zaczęło lepiej. Myszy zdobyły dwie pierwsze rundy, i tak naprawdę to na tyle. Przez resztę spotkania to AGO cały czas prowadziło, od piątej rundy, aż do finałowej 24. Polacy wygrali swojego pick’a wynikiem 16:8.

De_train, czyli druga mapa, był wyborem mouse. Wiemy doskonale, że jastrzębie potrafią grać na pociągach jak mało kto. Jednak tym razem to myszy okazały się lepsze, w końcu to była ich mapa na której musiały być idealnie przygotowane. Pomimo oporu stawianego przez AGO, mouse zgarnęło traina wynikiem 16 do 13.

Losy spotkania miały rozstrzygnąć się na inferno. Tutaj pierwsze osiem rund wskazywało na to, że to właśnie myszy będą się cieszyć z wyniku 3:0 w fazie grupowej. Zawodnicy mouse prowadzili 7:1. Ago zebrało się w sobie zaczynając konsekwentnie odrabiać kolejne rundy. I takim sposobem z wyniku 7:1 dla mysz zrobiło się 8:8. Zawodnicy mouse widzieli, że gra powoli im ucieka z rąk, w szpony jastrzębia łasego na kąsek, jakim była trzecia mapa. Końcówka mapy była totalną dominacją ze strony AGO. Co ciekawe, jastrzębie zdobyły 15 z ostatnich 17 rund, co tylko pokazuje jak mocno zawodnicy AGO, skupili się na grze.  Finalnie jastrzębie zdobyły trzecią mapę wynikiem 16:9.

AGO wychodzi z fazy grupowej z wynikiem 3:0. Co ciekawe jest to również jedyna drużyna w całym turnieju, która straciła zaledwie jedną mapę.  Teraz czekamy aż AGO pozna swojego rywala w fazie pucharowej. Póki co kibicujemy Virtus.pro, może podczas jednego turnieju zobaczymy derby polski dwukrotnie?


AGO Esports

StarSeries i-League Season 5

de_mirage

16:8

de_train

13:16

de_inferno
16:9

 


 mousesports
2 1