MSI MGA 2019 Europe Qualifier: AVEZ w półfinale!

MSI MGA 2019 Europe Qualifier: AVEZ w półfinale!

2020-12-22 Dzisiejszego dnia wystartowały zamknięte europejskie kwalifikacje do turnieju MSI MGA 2019 z pulą nagród 60.000$. AVEZ Doskonale sobie poradziło, dzięki czemu awansowali do półfinału.

Polacy w swoim pierwszym meczu podjęli francuską drużynę Heretics, notowaną według rankingu HLTV na 59 pozycji. Dla przypomnienia, Polacy w tym samym zestawieniu, zajmują aktualnie 142 lokatę. Mapy, które miały zostać rozegrane w tym pojedynku, prezentują się następująco:

  • Mirage (pick AVEZ)
  • Inferno (pick Heretics)
  • Dust2 (Decider)
  • Mirage

    Przegrane pierwsze dwie rundy przez Polaków, nie miały wpływu na przebieg pierwszej połowy, ponieważ nasi rodacy już na pierwszym fullu zdołali odpowiedzieć. "Crank" i spółka od wygrania pierwszego fulla zaczęli uciekać z wynikiem i prowadzili już 6:3. AVEZ do końca pierwszej połowy utrzymało prowadzenie i przed zmianą stron wypracowali sobie doskonałą zaliczkę 10:5. Druga połowa dla Polaków zaczęła się fenomenalnie! Pierwsze trzy rundy wpadły z łatwością na ich konto. Francuzi pomimo krytycznego wyniku próbowali walczyć, ale przewaga Ośmiornic była zbyt duża, by mogli cokolwiek zrobić. Nasi rodacy ostatecznie wygrywali pierwszą mapę wynikiem 16:8!

    Inferno

    Polacy wygrali pierwsze trzy rundy i zrobili nam nadzieję, że to spotkanie może zakończyć się w dwóch mapach. Francuzi jednak odpowiedzieli i zaczęli odrabiać wynik. Nie zdało się to jednak na długo. AVEZ do końca pierwszej połowy oddało tylko 2 rundy, prowadząc zatem po pierwszej połowie wynikiem 9:6. Druga część spotkania była totalną dominacją Ośmiornic. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 15:7. Zawodnicy z Francji zdołali jeszcze nawiązać wyrównaną walkę. Ostatecznie to jednak AVEZ wygrało wynikiem 16:11, tym samym awansując do półfianłu MSI MGA 2019.