Dzisiejszego dnia wystartowały zamknięte europejskie kwalifikacje do turnieju MSI MGA 2019 z pulą nagród 60.000$. AVEZ Doskonale sobie poradziło, dzięki czemu awansowali do półfinału.

Polacy w swoim pierwszym meczu podjęli francuską drużynę Heretics, notowaną według rankingu HLTV na 59 pozycji. Dla przypomnienia, Polacy w tym samym zestawieniu, zajmują aktualnie 142 lokatę. Mapy, które miały zostać rozegrane w tym pojedynku, prezentują się następująco:

  1. Mirage (pick AVEZ)
  2. Inferno (pick Heretics)
  3. Dust2 (Decider)

Mirage

Przegrane pierwsze dwie rundy przez Polaków, nie miały wpływu na przebieg pierwszej połowy, ponieważ nasi rodacy już na pierwszym fullu zdołali odpowiedzieć. „Crank” i spółka od wygrania pierwszego fulla zaczęli uciekać z wynikiem i prowadzili już 6:3. AVEZ do końca pierwszej połowy utrzymało prowadzenie i przed zmianą stron wypracowali sobie doskonałą zaliczkę 10:5Druga połowa dla Polaków zaczęła się fenomenalnie! Pierwsze trzy rundy wpadły z łatwością na ich konto. Francuzi pomimo krytycznego wyniku próbowali walczyć, ale przewaga Ośmiornic była zbyt duża, by mogli cokolwiek zrobić. Nasi rodacy ostatecznie wygrywali pierwszą mapę wynikiem 16:8!

Inferno

Polacy wygrali pierwsze trzy rundy i zrobili nam nadzieję, że to spotkanie może zakończyć się w dwóch mapach. Francuzi jednak odpowiedzieli i zaczęli odrabiać wynik. Nie zdało się to jednak na długo. AVEZ do końca pierwszej połowy oddało tylko 2 rundy, prowadząc zatem po pierwszej połowie wynikiem 9:6Druga część spotkania była totalną dominacją Ośmiornic. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 15:7. Zawodnicy z Francji zdołali jeszcze nawiązać wyrównaną walkę. Ostatecznie to jednak AVEZ wygrało wynikiem 16:11, tym samym awansując do półfianłu MSI MGA 2019.