W natłoku przygód, które opowiadają nam kolejne gry, przychodzi czas, by nieco się wyciszyć. Doskonałym do tego sposobem może być produkcja nie wymagająca od nas refleksu czy zręczności. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam najlepsze gry strategiczne, przy których możecie spędzić jesienne wieczory.
RimWorld

Gra studia Ludeon swoją premierę miała niecały rok temu, jednak w systemie early access jest dostępna już od 2014 roku. Rozgrywka w RimWorld opiera się na zarządzaniu kolonią pozaziemską. Historia opowiada o grupie rozbitków, którzy po katastrofie statku kosmicznego muszą odbudować się na bliżej nieokreślonej planecie. Zaletą produkcji jest jej podejście do systemu walki – taktyczne potyczki i zaawansowane systemy nie są częstymi gośćmi w grach strategicznych.

Heroes of Might and Magic III

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć klasyka. HoMM liczy sobie już niemal dwie dekady, jednak nadal jest chętnie wybierane przez graczy. W tej produkcji zabawa opiera się na poczynaniach turowych. Ważnym elementem jest także rozbudowa posiadłości, które pomogą nam w rozwijaniu swojego imperium.

Europa Universalis IV

Przeczytaj:  Jak wybrać dysk przenośny?

EU to gra, która nieco realniej podchodzi do tematu strategii. W tej produkcji możemy pokierować jedną z ponad 250 światowych nacji. Na przestrzeni setek lat musimy zadbać o takie aspekty jak handel, gospodarka, wojsko czy działania związane z relacjami międzynarodowymi. Europa Universalis to także skarbnica realnych bohaterów, których w grze spotkać możemy przeszło 4 tysiące. Co ciekawe, znajdziemy tutaj także tryb multiplayer, gdzie możemy bawić się w maksymalnie 32 osoby na serwerze.

Sid Meier’s Civilization VI

Na czwartym miejscu naszego rankingu znalazła się najnowsza część „Cywilizacji”. Civ to strategia turowa, w której możemy rozwijać swoje państwo na przestrzeni wieków. Gra pozwala nam, podobnie jak Europa Universalis, na rozwijanie wielu gałęzi państwa, takich jak nauka, militaria czy polityka. W przeciwności do wcześniej wymienionej gry, nowicjusze powinni lepiej odnaleźć się w produkcji od Firaxis.

ANNO 1800

Dziesiąta już odsłona serii ANNO miała swoją premierę w kwietniu tego roku. W nasze ręce oddana zostaje metropolia, którą (jak to bywa w grach strategicznych) musimy doprowadzić do świetności. Nie jest to jednak łatwe, bowiem realia rewolucji przemysłowej mogą być brutalne. Produkcja może przywodzić na myśl takie tytuły jak Cities: Skylines czy SimCity, jednak jest to ich nieco bardziej rozbudowana wersja. Dodatkowym atutem może być przyzwoita oprawa audiowizualna, która umili nam czas spędzony na rozgrywce.

Przeczytaj:  Esport to nie tylko granie w gry!

https://najlepszegry.com.pl/gry-strategiczne.html