fot. Adela Sznajder | Dreamhack

Kolejne doniesienia stają się prawdziwe. Od kilku dni krążyły informację o odejściu Filipa „NEO” Kubskiego z FaZe Clan. Kilka minut temu polski zawodnik potwierdził te informacje, żegnając się oficjalnie z amerykańską organizacją.

Filip „NEO” Kubski był zawodnikiem FaZe od 13 maja 2019 roku, kiedy to dołączył do zespołu w roli rezerwowego. Były reprezentant Virtus.Pro zastąpił w europejskim zespole Daurena „AdreNa” Kystaubayeva, który odszedł do AVANGAR.

W barwach FaZe Filip wystąpił na kilku turniejach, ale tym najważniejszym był nieudany dla podopiecznych „YNKa” Starladder Major Berlin 2019. Nikola „Niko” Kovac i spółka rozgrywki w stolicy Niemiec zakończyli już w fazie Nowych Legend, kończąc ją z bilansem 1:3.

FaZe z „NEO” w składzie zajęło m.in. drugie miejsce podczas BLAST Los Angeles, 9-12 podczas ESL Cologne oraz 5-6 na finałach ESL Pro League w Montpellier.

Na swoim profilu w serwisie Facebook Filip „NEO” Kubski napisał:

„Moja rola zmiennika w FaZe Clan dobiegła końca.
To był szalony czas i sporo się zadziało!
Jestem dumny z faktu, że mogłem grać z chłopakami i wspólnie z nimi reprezentować barwy tej organizacji.
To było kolejne dobre doświadczenie w karierze.
Jak zawsze, zabieram ze sobą pozytywne wspomnienia i patrzę do przodu 🙂
FaZe Clan: dzięki za ostatnie miesiące, powodzenia w przyszłości!”

Dalsza przyszłość zarówno „NEO”, jak i składu FaZe nie jest jeszcze znana. Mówi się, że Filip miałby dołączyć do nowego składu Complexity. Z reprezentacją FaZe miałby pożegnać się również „Guardian”, który ma dołączyć do Natus Vincere w miejsce kończącego karierę „Zeusa”.