Finałowe spotkanie między Natus Vincere a NiP w turnieju BLAST Pro Series Copenhagen 2018 miało planowo rozpocząć się o 19:00. Niestety z niewiadomych przyczyn opóźniło się o 50 minut. Drużyny mierzyły się w systemie BO3. Pierwszą rozgrywaną mapą był de_mirage, który został wybrany przez zawodników NiP. Drugą mapą w finałowym spotkaniu było natomiast de_inferno, które wybrało NaVi. Trzecią wybraną mapą był natomiast de_overpass, do której ostatecznie nie doszło. Warto też wspomnieć, że spotkanie finałowe, ku zaskoczeniu wszystkich komentował Auguste „Semmler” Massonnat, który odszedł od komentowania cs:go na rzecz Overwatch’a.
Mirage
Spotkanie świetnie rozpoczęła ekipa Natus Vincere (grająca po stronie antyterrorystów), wygrywając pierwszą rundę pistoletową. Podczas kolejnych rund NaVi nie dawało zbyt wielu możliwości rywalowi, pewnie wygrywając rundy. W końcu nastąpiło jednak przełamanie ekipy Ninjas in Pyjamas. Do przerwy widzieliśmy wynik 9:6 dla Natus Vincere. Następna pistoletówka wpadła jednak na konto NiP’u. Dzięki tej rundzie Szwedzi zdołali doprowadzić do remisu 9:9. Runda 19 okazała się jednak początkiem końca ekipy NiP. Pojedynek 1v1 wygrał zawodnik NaV, dając swojej drużynie impuls do działania. Pozostałe rundy znów okazały się dominacją drużyny Natus Vincere, która ostatecznie wygrała mapę mirage wynikiem 16:10.

Przeczytaj:  Virtus.pro awansuje do półfinałów ESEA MDL

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Inferno
NiP zaczynające po stronie CT dobrze rozpoczęło mecz wygrywając pierwszą pistoletówkę. Następne rundy jednak były zdobywane naprzemiennie przez obie ekipy. Rundę 5 wygrało jednak NaVi, przerywając tę serię naprzemiennego zdobywania rund. Kolejne rundy były cały czas strasznie wyrównane, jednak to ostatecznie NaVi zakończyło pierwszą połowę, prowadząc wynikiem 8:7. Po zamianie stron fenomenalnym odbijaniem bombsite’u B popisał się electronic zdobywając 3 fragi i wygrywając tym samym rundę pistoletową dla NaVi. Kolejne rundy bez większych problemów padły łupem zawodników Natus Vincere. Ostatecznie NaVi wygrało mapę inferno wynikiem 16:12, tym samym wygrywając cały turniej BLAST Pro Series Copenhagen 2018! Za zdobycie pierwszego miejsca zainkasowali oni aż 125,000$! Szwedzi muszą się tym samym zadowolić drugim miejscem oraz 50,000$ w kieszeni.

3 miejsce natomiast zajęła drużyna Astralis, posiadająca najwięcej punktów z pozostałych drużyn. Miejsca pozostałych drużyn:

4. FaZe

5. Cloud9

6. MIBR

Na pewno był to turniej pełen ciekawych spotkań oraz obfitujący w emocje. Pozytywnie zaskoczyła nas na pewno dyspozycja drużyny Ninjas in Pyjamas, która pokazała, że nadal są w stanie grać tak jak za starych dobrych czasów.