Już za kilkanaście minut zawodnicy Illuminar Gaming staną do walki o pozostanie w kwalifikacjach do turnieju United Masters League. W meczu eliminacyjnym grupy B Polacy podejmą SJ!

Zaplanowane na godzinę 19:00 spotkanie rozegrane zostanie w formacie Best Of One, a przegrany pożegna się z rozgrywkami. W meczach otwarcia podopieczni „imd” po wyrównanym spotkaniu ulegli portugalskiemu Giants 14:16, a Finowie zostali rozgromieni przez Aristocracy 16:6. Teraz oba zespoły mają przed sobą niezwykle ciężkie zadanie, bowiem porażka oznacza utratę szansy na szybki awans do drugiego sezonu United Masters League. Na szczęście, przegrana drużyna będzie miała jeszcze 3 szansy na wywalczenie awansu do tego turnieju.

Oba zespoły mierzyły się w tym roku zaledwie dwukrotnie, gdy „Innocent” i spółka występowali jeszcze jako x-kom team. W pierwszym meczu, rozgrywanym 8 maja w ramach UCC Summer Smash, lepsi okazali się „Jamppi” i spółka, którzy wygrali 2:1. Dwa tygodnie później, w tych samych rozgrywkach triumfowali Polacy, którzy wygrali takim samym wynikiem. Faworytem tego spotkania wydają się  nasi rodacy, którzy obecnie zajmują 24. miejsce w rankingu HLTV. Ich skandynawscy rywale znajdują się 11 lokat dalej, na 35. pozycji.

Zwycięzca dzisiejszego spotkania podejmie w meczu decydującym przegranego pojedynku pomiędzy ARCY i Giants.

Transmisję z tego spotkania znajdziecie na kanale KXN Studio 2. Początek już za ok. 15 minut!