Sekcja wirtualnych klubów w Illuminar oficjalnie się powiększa! Do IHG dołączył znany na europejskiej scenie pomocnik, Wojtek „Huss” Korniewicz!

„Huss” reprezentował ostatnio barwy mistrza  Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów, Devastation i postanowił udać się na testy do dwóch drużyn, PRIDE oraz Illuminar Gaming. Ostatecznie, 22 latek zdecydował się na ten drugi wybór. Były zawodnik Devastation występuje głównie na pozycji środkowego pomocnika, jednak nie ma problemów z grą jako środkowy obrońca.

Wojtek na co dzień mieszka na wyspach, co niesie za sobą sukcesy na scenie międzynarodowej. Jako manager wygrał trzykrotnie VPG LN oraz VPG LN Champions League. Został również powołany do reprezentacji Reszty Europy organizacji VFL, w której grają najlepsi zawodnicy na scenie WK. Występował również w barwach polskiej ekipy Orange Squad.

„Nie będę ukrywał, że traktujemy transfer Wojtka jako solidne wzmocnienie środka pola. To zawodnik, który świetnie radzi sobie z pressingiem przeciwnika i nie boi się pojedynków z „rywalem na plecach” i co ważne, jest w tym niezwykle skuteczny. To typowy box2box. Zawodnik, który odciska swój ślad zarówno w ofensywie jak i defensywie.
Postawiliśmy w Illuminar na doświadczenie w środku pola i mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że udało się zebrać na tej pozycji świetnych zawodników. Norbert „Norek” Sawicki, Mateusz „Olczi” Olczak, Patryk „Splndd” Pliszka, Tomek „Faltyn” Faltynowski oraz właśnie „Huss” gwarantują nam najwyższy poziom wyprowadzenia piłki z obrony do ataku.” – powiedział Marcin Gołębiewski, manager sekcji Wirtualne Kluby w IHG, grający jednocześnie na pozycji lewego obrońcy w tym zespole.

Skład dywizji Wirtualne Kluby w Illuminar widoczny jest na poniższym obrazku. Nie uwzględniono na nim dwóch zawodników, „Hussa” i „Pono”.

https://twitter.com/Illuminar11vs11/status/1179680112863830017?s=19