Pierwszy dzień Minorów za nami: pojawiło się parę zaskoczeń

Pierwszy dzień Minorów za nami: pojawiło się parę zaskoczeń

2020-12-22 Pierwszy dzień kolejnego etapu kwalifikacji do berlińskiego Majora za nami. Europejskie i amerykańskie składy mierzyły się dziś ze sobą, walcząc o cenne punkty w tabeli. Europa

Największym zaskoczeniem w spotkaniach pomiędzy ekipami ze starego kontynentu było mousesports, które przez wielu typowane było na lidera grupy A. Stało się jednak zgoła inaczej. Myszy przegrały swój pierwszy mecz na NoChance (de_inferno 14:16) i już jutro zagrają na Sprout w meczu ostatniej szansy.

Jeśli chodzi zaś o grupę B, to tutaj obyło się bez większych zaskoczeń. Faworyci, czyli Fnatic oraz North piastują dwie najwyższe lokaty, natomiast w strefie spadkowej znajduje się Ancient wraz BIG.

Tak prezentuje się tabela obu grup po pierwszym dniu zmagań:

Grupa A Grupa B CR4ZY 2-0 fnatic 2-0 NoChance 1-1 North 1-1 mousesports 0-1 Ancient 0-1 Sprout 0-1 BIG 0-1 Ameryka

Jeśli zaś chodzi o zmagania amerykańskich ekip, to tu również czekała nas niespodzianka. FURIA, która była jeszcze większym pewniakiem od mousesports, nie popisała się zbytnio w swoim pierwszym meczu. Brazylijczycy przegrali swoje inauguracyjne spotkanie z INTZ (de_inferno 13:16), dostając się tym samym do strefy spadkowej.

W grupie A nie byliśmy świadkami niczego nadzwyczajnego. NRG rozgromiło TeamOne wynikiem 16:5, następnym rywalem "tarika" i spółki było Sharks, które również padło ich łupem po dwóch dość wyrównanych mapach. Jeśli jesteście ciekawi sytuacji w obu grupach, możecie ją sprawdzić w poniższej tabeli:

Grupa A Grupa B NRG 2-0 INTZ 2-0 Sharks 1-1 Luminosity 1-1 Singularity 0-1 FURIA 0-1 TeamOne 0-1 eUnited 0-1