Pierwszy dzień kolejnego etapu kwalifikacji do berlińskiego Majora za nami. Europejskie i amerykańskie składy mierzyły się dziś ze sobą, walcząc o cenne punkty w tabeli.

Europa

Największym zaskoczeniem w spotkaniach pomiędzy ekipami ze starego kontynentu było mousesports, które przez wielu typowane było na lidera grupy A. Stało się jednak zgoła inaczej. Myszy przegrały swój pierwszy mecz na NoChance (de_inferno 14:16) i już jutro zagrają na Sprout w meczu ostatniej szansy.

Jeśli chodzi zaś o grupę B, to tutaj obyło się bez większych zaskoczeń. Faworyci, czyli Fnatic oraz North piastują dwie najwyższe lokaty, natomiast w strefie spadkowej znajduje się Ancient wraz BIG.

Tak prezentuje się tabela obu grup po pierwszym dniu zmagań:

Grupa A Grupa B
CR4ZY 2-0fnatic 2-0
NoChance 1-1North 1-1
mousesports 0-1Ancient 0-1
Sprout 0-1BIG 0-1

Ameryka

Jeśli zaś chodzi o zmagania amerykańskich ekip, to tu również czekała nas niespodzianka. FURIA, która była jeszcze większym pewniakiem od mousesports, nie popisała się zbytnio w swoim pierwszym meczu. Brazylijczycy przegrali swoje inauguracyjne spotkanie z INTZ (de_inferno 13:16), dostając się tym samym do strefy spadkowej.

W grupie A nie byliśmy świadkami niczego nadzwyczajnego. NRG rozgromiło TeamOne wynikiem 16:5, następnym rywalem „tarika” i spółki było Sharks, które również padło ich łupem po dwóch dość wyrównanych mapach. Jeśli jesteście ciekawi sytuacji w obu grupach, możecie ją sprawdzić w poniższej tabeli:

Grupa A Grupa B
NRG 2-0INTZ 2-0
Sharks 1-1Luminosity 1-1
Singularity 0-1FURIA 0-1
TeamOne 0-1eUnited 0-1