Podsumowanie pierwszego dnia azjatyckiego Minora i jest niespodzianka wśród zespołów, które zajmują dwa, pierwsze miejsca w tabeli.

Po pierwszym dniu azjatyckiego Minora, w grupie A najlepszą drużyną jest australijskie Renegades, a zaraz za nim również drużyna z Australii – Grayhound Gaming. Z kolei w grupie B, pierwsze miejsce zajmuje koreańska formacja MVP PK, na drugim jest także koreański zespół – GOSU. Co więcej, drużyna Seon-Ho “Xeta” Sona – MVP PK zagrała bardzo dobry mecz, zdobywając komplet punktów na swoje konto. Ponadto wygrali również w derbowym meczu Korei z GOSU. Z kolei, zespół Hae-Sung “Hsk” Kima wygrał w meczu przeciwko chińskiej drużynie ViCi Gaming.

Wyniki grupy A:

Grupa A Punkty
Renegades 6
Grayhound Gaming 3
CyberZen 0
Aequus 0

 

Wyniki grupy B:

Grupa B Punkty
MVP PK 6
GOSU 3
ViCi Gaming 0
Beyond 0

W pierwszej grupie bez niespodzianek. Dwie drużyny reprezentujące Australię były zdecydowanymi faworytami do wygrania i awansu na Intel Extreme Masters Katowice 2019 bez gry w fazie play-off. Natomiast w drugiej grupie, ciekawą sprawą jest fakt, że na drugim miejscu nie ma ViCi Gaming, która jednak wydawała się być jednym z tych zespołów awansujących na turniej do Katowic bez gry w fazie play-off.

W drugiej grupie, jak widać najlepszymi zespołami są te reprezentujące Koreę: MVP PK i GOSU. Bardzo dobra forma tych, dwóch drużyn.

Transmisja Minorów z regionów azjatyckiego i amerykańskiego w języku polskim: ESL_CSGO_PL