W ostatnim spotkaniu w ramach piątego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w szranki stanęły PRIDE i Team Preparation. Orły po porażce z Izako Boars, miały dużo szansę na zdobycie jakże cennych punktów. Za PRIDE przemawiały także korzystne okoliczności, bo jak już wiemy Bartosz „Hyper” Wolny wraz z drużyną po zakończeniu rozgrywek w Mistrzostwach Polski zakończą wspólną współpracę.

Pierwsza „pistoletówkę” na mapie de_nuke zwyciężyło PRIDE, dzięki czemu wyszli po chwili na prowadzenie 3:0. Rywale tak łatwo nie odpuścili doprowadzając po krótkim czasie do remisu 4:4. Od rundy dziewiątej „crank” i spółka pokazali na co ich stać wygrywając już wszystkie rundy do końca połowy i wygrywając ją sporą przewagą 11:4. Druga runda z pistoletami wpadła na konto drużyny „Peeta”, dzięki czemu jego drużyna zrobiła duży krok w stronę odrobienia wyniku. Zaciekła walka Team Preparation opłaciła się, po ciężkich bojach zobaczyliśmy na tablicy wyników remis 15:15 i dogrywkę. Ani pierwszy, ani drugi doliczony czas gry niczego nie rozstrzygnął. Obie drużyny stawały na wysokości zadania i doprowadzały do remisowego wyniku. Dopiero trzecia dogrywka wyłoniła zwycięzce nuke’a, którym było Team Preparation. Wygrali oni mapę rezultatem 25:22.

Przeczytaj:  jedqr w Illuminar, okresy testowe w Wiśle

PRIDE

ESL Mistrzostwa Polski Sezon 17

de_nuke

Team Preparation
22 25

Po przerwie na train’ie dobry start zaliczyły popularne Orły, wygrały one pierwsze sześć rund, wychodząc na prowadzenie 6:0. Wpadka w rundzie siódmej nie wybiła ich z rytmu, PRIDE totalnie zdominowało rywala, wygrywając połówkę przewagą 12:3 po stronie terrorystów! Team Preparation w pierwszej połowie po prostu nie istniało. Po zmianie stron „Hyper” z ekipą ugrali „pistolety”, ale w obliczu takiej przewagi gracze Team Preparation nie mieli prawa się podnieść i ostatecznie przegrali popularne „pociągi” rezultatem 16:6.

de_train

PRIDE

6 16

Wszystkie mecze 17 sezonu ESL Mistrzostw Polski dostępne wraz z polskim komentarzem w ESL.TV POLSKA i na SPORT.TVP.PL.