Ostatnie spotkanie Asia Minora przed nami. W kończącym rozgrywki pojedynku zmierzy się MVP PK oraz TYLOO. Mecz zadecyduje o tym, kto bezpośrednio awansuje na Majora, a kto zagra w Minor Play-in.

Zarówno Chińczycy, jak i Koreańczycy to gracze, których nie widujemy często na europejskich turniejach. Pomimo to MVP PK zajmuje dość wysoką, trzydziestą szóstą lokatę rankingu HLTV. Sześć miejsc za nimi plasuje się natomiast ich rywal – TYLOO. Pomimo tej nieznacznie słabszej pozycji, to Chińczycy prezentują się lepiej podczas Asia Minor. Bez większych problemów przeszli przez fazę grupową, by w pojedynku półfinałowym pokonać AVANT. W finale górnej drabinki ulegli jednak Grayhound i dziś będą musieli walczyć o bezpośredni awans na Majora.

MVP PK nie radziło sobie tak dobrze, jak Chińczycy. Na samym początku fazy grupowej ulegli Alpha Red i musieli mierzyć się w dwóch kolejnych pojedynkach BO3, by zakwalifikować się do dalszego etapu Minora. Po triumfie w obu spotkaniach nie było jednak łatwiej, bowiem w półfinałach czekała już ekipa Grayhound. Australijczycy bezlitośnie rozprawili się z Koreańczykami, a ci po raz kolejny musieli walczyć o pozostanie w turnieju. Wczorajsza dobra dyspozycja pozwoliła im jednak pokonać AVANT i dziś to właśnie oni będą uczestnikiem ostatniego pojedynku Asia Minora.