Ostatnie dni dla podopiecznych Kubena to prawdziwy dramat. VP ma obecnie serię sześciu porażek z rzędu. Vegi i spółka dwukrotnie ulegli Illuminar Gaming oraz Tricked, a także przegrali po jednym meczu z SMASH i HAVU. Mimo tego, Polacy dalej zajmują wysoką, 21 pozycję w rankingu HLTV.

Na start zawodnicy polskiej formacji zawalczą w ESEA Mountain Dew League z francuskim składem Heretics, w którym występuje m.in. były już zawodnik G2, Lucky czy były gracz m.in. Envyus i FaZe Kioshima. Francuzi zajmują obecnie 53 pozycję w rankingu, a w ostatnich 5 meczach wygrali dwukrotnie z inną polską ekipą, Illuminar. Oba zespoły grały ze sobą w tym roku już trzy razy, ostatni raz w maju. Dwa razy z tych pojedynków zwycięsko wychodziło VP, a raz Heretics.

Francuski skład w lidze od ESEA rozegrał narazie dwa mecze i oba wygrał. Davidp i spółka pokonali Illuminar oraz Demise. Virtusi również zagrali dwa starcia, jednak z obu wrócili na tarczy. Wczoraj przegrali zarówno z HAVU, jak i z Tricked. Obecnie formacja Snaxa zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz z zespołem Logana zaplanowany jest na godzinę 16:00, a zostanie rozegrany w formacie Best Of One. Transmisja z tego starcia dostępna będzie na drugim kanale ESL TV.