Już za niespełna cztery dni startuje IEM Shanghai 2018.
Będzie to prawdopodobnie ostatni LAN przed wrześniowym majorem, na którym zobaczymy Virtus.pro. Wydarzenie potrwa od 1 do 6 sierpnia. O nagrodę główną, czyli 125 000 $, powalczy osiem drużyn, oto one:

Virtus.pro
Zaproszono


HellRaisers
Zaproszono

Gambit
Zaproszono

NRG
Zaproszono

Tyllo
Zaproszono

Grayhound
Kwalifikacje Oceania

5Power
Kwalifikacje Chiny

BOOT-d[S]
Kwalifikacje Azja

Zmiany zmiany zmiany…

Jak widać nie zabraknie również polskiego akcentu w postaci Virtus.pro. Polska ekipa zagra z Piotrem „Morelzem” Taterką, który jest aktualnie w VP na okresie testowym. Będzie to drugi LAN Piotra, na którym zagra w pomarańczowo-czarnych barwach. Oprócz Vitrus.pro swój skład zmieniło również HellRaisers. Na turnieju nie zobaczymy Özgüra „woxica” Ekera. Turecka gwiazda nie pojawi się tam, jak podaje organizacja, z powodów prywatnych. Zmiana jest na tyle istotna, że „woxic” jest kluczowym zawodnikiem w swoim składzie, który już nieraz napsuł krwi różnym drużynom w tym VP. Zamiast niego zobaczymy Kristjana 'fejtZa’ Allsaara zawodnika z Estoni, który już kilkukrotnie grywał w barwach HR. Nie jest to jednak koniec zmian. Ostatnia z nich jest chyba najmniej istotna, i dotyczy indonezyjskiego BOOT-d[S], gdzie nie zagra Alikhan 'w1nt3r’ Kopzhanov. Zastąpi go Leslie 'Bobosaur’ Soen. Do roszady doszło przez problemy wizowe gracza z Indonezji.

Pierwsze mecze i podział na grupy

Znamy już podział na grupy, oraz pierwsze mecze każdej z ekip. W taki sposób prezentują się grupy:

Grupa AGrupa B
Virtus.proTyllo
5PowerGrayhound
NRGBOOT-d[S]
HellRaisersGambit

A oto pary na spotkania inaugurjące:

 

Grupa AGrupa B
Virtus.pro vs HellRaisersTyllo vs Grayhound
5Power vs NRGBOOT-d[S] vs Gambit

Jak widać Polacy z VP trafili na najtrudniejszego rywala, lecz mamy nadzieję, że poradzą sobie dobrze i zwyciężą. Gdyby tak się stało zawalczą ze zwycięzcą pojedynku NRG vs 5Power. Wygrana w w.w. spotkaniu oznacza awans do playoffów. Na koniec zostawiliśmy element, który nas- kibiców interesuje chyba najmniej- pulę nagród. W puli znajdzie się 250 000 $ czyli ponad 900 000 złotych! Najlepsza ekipa zgarnie aż połowę tej sumy, czyli 125 000 „zielonych”, drugie miejsce zgarnie aż 50 000 dolarów. Pełen podział puli znajdziecie na końcu artykułu. Macie swoich faworytów? Jeśli tak koniecznie dajcie znać w komentarzach.

MiejsceNagroda  [USD]
pierwsze125 000
drugie50 000
trzecie-czwarte20 000
piąte-szóste10 000
siódme-ósme5 500